Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wokół Ukrainy

Zdjęcie pomnika Matki Ziemi w Kijowie oraz panoramy miasta.

W związku z trwającą w Ukrainie wojną w Centrum został uruchomiony cykl spotkań „Wokół Ukrainy”. Wzięli w nim udział stypendyści, absolwenci oraz ich bliscy – rodzice, opiekunowie, rodzeństwo. W ramach cyklu odbył się warsztat dotyczący języka ukraińskiego, spotkanie przybliżające historię Ukrainy oraz spotkanie z psychologiem – Agnieszką Sitko dotyczące radzenia sobie z emocjami, stresem, ale też zwiększające wiedzę na temat prowadzenia rozmów z osobami przeżywającymi traumę oraz trudności.

Od połowy marca chętni stypendyści oraz wolontariusze Inkubatora Miłosierdzia włączają się w pomoc w kawiarence dla uchodźców z Ukrainy prowadzonej przez Fundację Joanny Radziwiłł. Kawiarenka jest czynna w każdą sobotę w godzinach 10.00-13.00 (ul. Omulewska 19). W ramach działań wolontariusze przygotowują kawę i herbatę oraz sprawują opiekę nad dziećmi. Pomimo barier językowych starają się być wsparciem dla przybywających gości.

 

Chętne osoby, które chcą włączyć się w prowadzenie działań w kawiarence proszone są o kontakt mailowy: stypendia@centrumjp2.pl.

Projekt”Wokół Ukrainy”  jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

logotyp Fundacji BGK

 

Opublikowano 26.04.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.