Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dyskusje o współczesności

"Na mównicy czy w kaplicy?" był to temat pierwszego w tym semestrze spotkania z cyklu "Słusznie o to pytacie! – dyskusje o współczesności z Janem Pawłem II", które odbyło się wczoraj, 26.02, o godz. 17, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej.


W spotkaniu uczestniczyli: Marek Jurek – lider Prawicy Rzeczypospolitej oraz Janusz Kochanowski – Rzecznik Praw Obywatelskich. Niestety udziału nie mógł wziąć Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski, z powodu odbywającego się w tym czasie posiedzenia Prezydium Sejmu.

Dyskusje dotyczyły problematyki związanej z miejscem religii w życiu publicznym, rozdziałem państwa i Kościoła, neutralnością światopoglądową. Dyskusja była ożywiona, a padających pytań wiele, zwłaszcza, że przyszło ponad sto osób.

Opublikowano 26.02.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online