Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dyskusje o współczesności

"Na mównicy czy w kaplicy?" był to temat pierwszego w tym semestrze spotkania z cyklu "Słusznie o to pytacie! – dyskusje o współczesności z Janem Pawłem II", które odbyło się wczoraj, 26.02, o godz. 17, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej.


W spotkaniu uczestniczyli: Marek Jurek – lider Prawicy Rzeczypospolitej oraz Janusz Kochanowski – Rzecznik Praw Obywatelskich. Niestety udziału nie mógł wziąć Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski, z powodu odbywającego się w tym czasie posiedzenia Prezydium Sejmu.

Dyskusje dotyczyły problematyki związanej z miejscem religii w życiu publicznym, rozdziałem państwa i Kościoła, neutralnością światopoglądową. Dyskusja była ożywiona, a padających pytań wiele, zwłaszcza, że przyszło ponad sto osób.

Opublikowano 26.02.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.