Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dyskusje o współczesności

"Na mównicy czy w kaplicy?" był to temat pierwszego w tym semestrze spotkania z cyklu "Słusznie o to pytacie! – dyskusje o współczesności z Janem Pawłem II", które odbyło się wczoraj, 26.02, o godz. 17, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej.


W spotkaniu uczestniczyli: Marek Jurek – lider Prawicy Rzeczypospolitej oraz Janusz Kochanowski – Rzecznik Praw Obywatelskich. Niestety udziału nie mógł wziąć Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski, z powodu odbywającego się w tym czasie posiedzenia Prezydium Sejmu.

Dyskusje dotyczyły problematyki związanej z miejscem religii w życiu publicznym, rozdziałem państwa i Kościoła, neutralnością światopoglądową. Dyskusja była ożywiona, a padających pytań wiele, zwłaszcza, że przyszło ponad sto osób.

Opublikowano 26.02.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.