Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM

Zdjęcie przedstawiające widownię z rękami w górze.

Nauczycielu, organizujesz w swojej szkole obchody 11 listopada lub innej rocznicy patriotycznej?
Skorzystaj z materiałów edukacyjnych Centrum Myśli Jana Pawła II – scenariuszy wydarzeń oraz wystawy w formule ready to print (do samodzielnego wydruku). Zobacz również nagrania debat o współczesnych obliczach patriotyzmu.


PAKIET EDUKACYJNY ZE SCENARIUSZAMI WYDARZEŃ

Zyskaj nowatorskie pomysły na przeprowadzenie lekcji czy uroczystości szkolnej upamiętniające rocznice historycznych wydarzeń. Zyskaj 8 konspektów zajęć!


RAPORT Z BADAŃ O WSPÓŁCZESNYCH POSTAWACH PATRIOTYCZNYCH WŚRÓD MŁODZIEŻY

Jak kształtować patriotów jutra? Z jakimi problemami mierzy się młodzież? W jaki sposób można budować idee patriotyzmu włączającego? Poznaj wyniki badań fokusowych przeprowadzonych wśród nauczycieli szkół ponadpodstawowych.


WYSTAWA W FORMULE READY TO PRINT

Zaskocz swoją społeczność szkolną innowacyjną wystawą o wydarzeniach historycznych! Pobierz wystawę o patriotach – ludziach, którzy w każdej epoce posiadali swoje ideały, marzenia, pomysły, również o współczesnych postaciach – bohaterach „codziennego patriotyzmu”.

Wystawa jest do pobrania w dwóch formatach:

  • RGB – do użytku cyfrowego i wydruków w mniejszym formacie
  • CMYK – do profesjonalnych wydruków, zawierający pełną specyfikację druku

Pobierz

PARTNER: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

PATRONI MEDIALNI: Presspublica, Rzeczpospolita, TVP Kultura, TVP Polonia, Więź, Radio Wnet, wSieciHistorii, Nowy Obywatel.

Wystawa dofinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

   Muzeum historii Polski   

Opublikowano 19.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.