Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Druga Papieska Szkoła Letnia

Nasza najaktywniejsza młodzież otrzymująca Stypendium im. Jana Pawła II wyjechała na drugą edycję Papieskich Szkół Letnich. Trzydziestu dwóch stypendystów wypoczywać będzie w dniach 28.07-06.08.2008 w Zawoi Zakamień. Hasłem tegorocznego wyjazdu są słowa "Życie jest wieczne".


 

W oparciu o nauczanie papieskie zawarte w dokumentach i przemówieniach młodzież będzie odkrywała chrześcijańską głębię nauki o wartości życia. Trzydzieści dwie osoby, w tym 14 studentów i 18 uczniów gimnazjów i liceów każdy dzień w Zawoi będzie dzielić między wycieczki górskie w okolice Babiej Góry oraz konwersatoria z nauczania Jana Pawła II.

 

Papieskie Szkoły Letnie to organizowane przez Centrum wyjazdy dla najaktywniejszej młodzieży otrzymującej stypendia im. Jana Pawła II. Pierwsza edycja odbyła się latem 2006 roku w Beskidzie Niskim. Program Szkoły zakłada całościowy rozwój stypendystów: fizyczny – przez całodzienne górskie wędrówki, intelektualny – przez codzienne konwersatoria z nauczania papieskiego oraz duchowy – przez poznawanie lokalnych tradycji religijnych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi pierwszej Papieskiej Szkoły Letniej.

Podsumowanie

Galeria Dołżyca

Galeria Beskid Niski

 

 

Opublikowano 28.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online