Druga Papieska Szkoła Letnia

Nasza najaktywniejsza młodzież otrzymująca Stypendium im. Jana Pawła II wyjechała na drugą edycję Papieskich Szkół Letnich. Trzydziestu dwóch stypendystów wypoczywać będzie w dniach 28.07-06.08.2008 w Zawoi Zakamień. Hasłem tegorocznego wyjazdu są słowa "Życie jest wieczne".


 

W oparciu o nauczanie papieskie zawarte w dokumentach i przemówieniach młodzież będzie odkrywała chrześcijańską głębię nauki o wartości życia. Trzydzieści dwie osoby, w tym 14 studentów i 18 uczniów gimnazjów i liceów każdy dzień w Zawoi będzie dzielić między wycieczki górskie w okolice Babiej Góry oraz konwersatoria z nauczania Jana Pawła II.

 

Papieskie Szkoły Letnie to organizowane przez Centrum wyjazdy dla najaktywniejszej młodzieży otrzymującej stypendia im. Jana Pawła II. Pierwsza edycja odbyła się latem 2006 roku w Beskidzie Niskim. Program Szkoły zakłada całościowy rozwój stypendystów: fizyczny – przez całodzienne górskie wędrówki, intelektualny – przez codzienne konwersatoria z nauczania papieskiego oraz duchowy – przez poznawanie lokalnych tradycji religijnych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi pierwszej Papieskiej Szkoły Letniej.

Podsumowanie

Galeria Dołżyca

Galeria Beskid Niski

 

 

Dodano: