Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Druga Papieska Szkoła Letnia

Nasza najaktywniejsza młodzież otrzymująca Stypendium im. Jana Pawła II wyjechała na drugą edycję Papieskich Szkół Letnich. Trzydziestu dwóch stypendystów wypoczywać będzie w dniach 28.07-06.08.2008 w Zawoi Zakamień. Hasłem tegorocznego wyjazdu są słowa "Życie jest wieczne".


 

W oparciu o nauczanie papieskie zawarte w dokumentach i przemówieniach młodzież będzie odkrywała chrześcijańską głębię nauki o wartości życia. Trzydzieści dwie osoby, w tym 14 studentów i 18 uczniów gimnazjów i liceów każdy dzień w Zawoi będzie dzielić między wycieczki górskie w okolice Babiej Góry oraz konwersatoria z nauczania Jana Pawła II.

 

Papieskie Szkoły Letnie to organizowane przez Centrum wyjazdy dla najaktywniejszej młodzieży otrzymującej stypendia im. Jana Pawła II. Pierwsza edycja odbyła się latem 2006 roku w Beskidzie Niskim. Program Szkoły zakłada całościowy rozwój stypendystów: fizyczny – przez całodzienne górskie wędrówki, intelektualny – przez codzienne konwersatoria z nauczania papieskiego oraz duchowy – przez poznawanie lokalnych tradycji religijnych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi pierwszej Papieskiej Szkoły Letniej.

Podsumowanie

Galeria Dołżyca

Galeria Beskid Niski

 

 

Opublikowano 28.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.