Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Druga Papieska Szkoła Letnia

Nasza najaktywniejsza młodzież otrzymująca Stypendium im. Jana Pawła II wyjechała na drugą edycję Papieskich Szkół Letnich. Trzydziestu dwóch stypendystów wypoczywać będzie w dniach 28.07-06.08.2008 w Zawoi Zakamień. Hasłem tegorocznego wyjazdu są słowa "Życie jest wieczne".


 

W oparciu o nauczanie papieskie zawarte w dokumentach i przemówieniach młodzież będzie odkrywała chrześcijańską głębię nauki o wartości życia. Trzydzieści dwie osoby, w tym 14 studentów i 18 uczniów gimnazjów i liceów każdy dzień w Zawoi będzie dzielić między wycieczki górskie w okolice Babiej Góry oraz konwersatoria z nauczania Jana Pawła II.

 

Papieskie Szkoły Letnie to organizowane przez Centrum wyjazdy dla najaktywniejszej młodzieży otrzymującej stypendia im. Jana Pawła II. Pierwsza edycja odbyła się latem 2006 roku w Beskidzie Niskim. Program Szkoły zakłada całościowy rozwój stypendystów: fizyczny – przez całodzienne górskie wędrówki, intelektualny – przez codzienne konwersatoria z nauczania papieskiego oraz duchowy – przez poznawanie lokalnych tradycji religijnych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi pierwszej Papieskiej Szkoły Letniej.

Podsumowanie

Galeria Dołżyca

Galeria Beskid Niski

 

 

Opublikowano 28.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.