Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Druga edycja warsztatów o wolontariacie

Każdemu z Was chcę powiedzieć, że jest zdolny do dobra, do uczciwości, do pracowitości; każdy z Was nosi w sobie te zdolności rzeczywiście i głęboko, choćby nawet istnienia ich nie podejrzewał. Jan Paweł II

Ten właśnie potencjał wskazany przez Jana Pawła II odkrywali uczestnicy tegorocznej edycji Otwórz się na dobre: warsztatów o wolontariacie czy projektu dobrych działań.

Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w drugiej edycji Otwórz się na dobre przemierzyli kolejne wyzwania. Na początku zostali zaproszeni do Pracowni umiejętności, w której wzięli udział w dwóch warsztatach: Notatnik wolontariusza i Nakręć się na dobro.

Notatnik wolontariusza przybliżył im tematykę wolontariatu i dobroczynności, ukazał możliwość podzielenia się własnym doświadczeniem dobra w relacji z osoba potrzebującą oraz pozwolił odpowiedzieć sobie na pytania: Dlaczego warto pomagać? i Co sprawia, że pomaganie nas tak ubogaca?

Warsztat Nakręć się na dobro pozwolił odkryć własne wartości oraz odnaleźć motywacje związane z działaniem dla drugiego człowieka. Uczestnicy przypatrywali się swoim talentom i umiejętnościom by zobaczyć jak wiele dobrego jest w każdym z nich i jak mogą się tym dzielić z innymi.

Po pracowni umiejętności uczestnicy zajrzeli do Szafy dobrych pomysłów, gdzie podczas grudniowych warsztatów generowali swoje dobre pomysły. Koncepcje te następnie przekładali na konkretne działania aby stworzyć projekt gotowy do realizacji. Podczas warsztatu uczestnicy nabyli umiejętności pracy w zespołach projektowych, poznali zasady dobrej komunikacji, zarządzania sobą w czasie oraz rozmawiali o rozpowszechnieniu projektów.

Efektem warsztatów było stworzenie trzech projektów społecznych, które będą realizowane od stycznia do końca lutego 2010 roku:

Kilka kroków do szczęścia projekt taneczny skierowany do młodzieży 16-18 lat ze świetlic środowiskowych.

Odkrywamy magię teatru projekt teatralny skierowany do dzieci ze świetlic środowiskowych.

Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców projekt gry miejskiej z warsztatami fotograficznymi, skierowany do dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych.

Więcej zdjęć w galerii warsztatów!

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.