Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Drodzy Czytelnicy

Kiedy przed miesiącem mieliśmy zaszczyt gościć prof. Chantal Delsol, w swoim wykładzie podkreślała ona dobitnie rolę debaty jako fundamentu demokracji, bez którego dochodzi do wypaczenia całej kryjącej się pod tym pojęciem idei. Właśnie tworzenie przestrzeni do prezentacji różnych punktów widzenia postrzegamy w Centrum Myśli Jana Pawła II jako jeden z najważniejszych elementów naszej misji, a także jako swego rodzaju model zachowania zaszczepiony nam przez naszego patrona. Oddając w Państwa ręce pierwszy numer „Myśli w Centrum”, mamy głębokie przekonanie, że magazyn może stać się platformą, na której wybrzmiewać będą głosy różne. Nie zawsze zgodne. Zawsze wyraźne, zawsze poszukujące, zawsze odważnie wskazujące na to, co ważne we współczesnym świecie.

Do lektury i współtworzenia takiego pisma dziś Państwa zapraszam.

Michał Senk

Opublikowano 05.06.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.