Dołącz do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II poszukuje nowych głosów do swojego zespołu. Do udziału w rekrutacji zaprasza wszystkich kochających śpiew i chcących rozwijać swoją pasję. Najbliższe przesłuchanie odbędzie się 4 września 2019 roku.

Marzysz o śpiewaniu w chórze? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności wokalne? Lubisz dobrą muzykę, która porusza serce? Szukasz otwartych ludzi i miłego towarzystwa? Dołącz do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

Aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: www.bit.ly/NaborChorJP2.

By należeć do Chóru, nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego. Wystarczą muzykalność, chęci pracy nad głosem i ciałem oraz zamiłowanie do śpiewu i muzyki. Znajomość nut, jak i wcześniejsze doświadczenia wokalne są mile widziane, choć nie jest to warunkiem przyjęcia kandydata. Wszystkie umiejętności będą weryfikowane podczas przesłuchania. Z uwagi na status wolontariusza, do chóru przyjmowane są osoby pełnoletnie lub powyżej 16 roku życia za pisemną zgodą rodziców.

„Rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny i otwieramy nabór do naszego Chóru. Szukamy głównie głosów męskich – tenorów i basów, ale zapraszamy na przesłuchanie także soprany i alty! Jeśli chciałbyś przeżyć prawdziwą muzyczną przygodę i możesz regularnie uczestniczyć w próbach, zgłoś się koniecznie. Każdy Chórzysta w naszym zespole ma szansę rozwijać swoje umiejętności na wspólnych próbach i koncertach oraz indywidualnych bezpłatnych zajęciach z emisji głosu! Najbliższy sezon artystyczny będzie obfitował w wyjazdy koncertowe, warsztaty z wybitnymi postaciami polskiej chóralistyki, nagranie płyty oraz udział w społecznych akcjach takich jak PoKolędzie JP2!” – mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Przesłuchania odbędą się 4 września 2019 (środa) w godz. 18.00-20.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, Warszawa, III piętro) lub w wyjątkowych przypadkach, w innym, indywidualnie ustalonym terminie. Na przesłuchanie nie trzeba nic przygotowywać – wystarczy przyjść!

Próby Chóru odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godz. 18:00-20:30. Osoby, które przejdą przesłuchania są już zaproszone do wyjazdu na weekendowe warsztaty w dniach 13-15 i 27-29 września 2019 r.!

Nabór do Chóru zwykle odbywa się dwa razy w roku. Początek sezonu jest najlepszym momentem, aby do niego dołączyć!

_________________

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II powstał w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Zespół pragnie poprzez muzykę wspólnie wprowadzać piękno i inspirować swoich słuchaczy do poszukiwania „nowych epifanii piękna”, o których Jan Paweł II pisał w Liście do artystów. Ma w swoim repertuarze wiele utworów dedykowanych Ojcu Świętemu i inspirowanych jego nauczaniem, a także m.in. chóralne dzieła sakralne twórców młodego pokolenia. W grudniu na Zamku Królewskim dokonał prawykonań utworów nagrodzonych w konkursie kompozytorskim „Jan Paweł II – syn polskiej ziemi”.

Chór jest laureatem licznych konkursów i festiwali, a do ostatnich jego sukcesów należą: Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna na IV Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku oraz I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Carmen Fidei w Goniądzu.

Obok licznych koncertów i nagrań chór rokrocznie organizuje akcję „PoKolędzie JP2”, w której — dzięki współpracy z innymi zespołami – podtrzymuje staropolską tradycję kolędowania, dzieląc się radością Bożego Narodzenia z mieszkańcami m.in. domów opieki społecznej, domów dziecka czy chorymi w szpitalach.

Od 2016 roku chór działa pod kierunkiem Jana Krutula.

Dodano: