Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dołącz do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II poszukuje nowych głosów do swojego zespołu. Do udziału w rekrutacji zaprasza wszystkich kochających śpiew i chcących rozwijać swoją pasję. Najbliższe przesłuchanie odbędzie się 2 września 2020 roku.

Marzysz o śpiewaniu w chórze? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności wokalne? Lubisz dobrą muzykę, która porusza serce? Szukasz otwartych ludzi i miłego towarzystwa? Dołącz do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II!

Aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: www.bit.ly/NaborChorJP2
Wypełnienie formularza jest obowiązkowe i tylko tą drogą można zapisać się na przesłuchanie!

By należeć do Chóru, nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego. Wystarczą muzykalność, chęci pracy nad głosem i ciałem oraz zamiłowanie do śpiewu i muzyki. Znajomość nut, jak i wcześniejsze doświadczenia wokalne są mile widziane, choć nie jest to warunkiem przyjęcia kandydata. Wszystkie umiejętności będą weryfikowane podczas przesłuchania. Z uwagi na status wolontariusza, do chóru przyjmowane są osoby pełnoletnie lub powyżej 16 roku życia za pisemną zgodą rodziców.

Przesłuchania odbędą się 2 września 2020 w godz. 17.30-20.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, Warszawa, III piętro) lub w wyjątkowych przypadkach, w innym, indywidualnie ustalonym terminie (napisz wiadomość na przesluchania@centrumjp2.pl). Na przesłuchanie nie trzeba nic przygotowywać – wystarczy przyjść! W związku z reżimem sanitarnym zaproszenie na przesłuchanie będzie ustalane mailowo na konkretną ustaloną godzinę. Należy pamiętać o zabraniu maseczki.

Próby Chóru odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godz. 18:00-20:30.

Nabór do Chóru zwykle odbywa się dwa razy w roku. Początek sezonu jest najlepszym momentem, aby do niego dołączyć!

_________________

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II powstał w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Zespół pragnie poprzez muzykę wspólnie wprowadzać piękno i inspirować swoich słuchaczy do poszukiwania „nowych epifanii piękna”, o których Jan Paweł II pisał w Liście do artystów. Ma w swoim repertuarze wiele utworów dedykowanych Ojcu Świętemu i inspirowanych jego nauczaniem, a także m.in. chóralne dzieła sakralne twórców młodego pokolenia. W grudniu na Zamku Królewskim dokonał prawykonań utworów nagrodzonych w konkursie kompozytorskim „Jan Paweł II – syn polskiej ziemi”.

Chór jest laureatem licznych konkursów i festiwali, a do ostatnich jego sukcesów należą: Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna na IV Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku oraz I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Carmen Fidei w Goniądzu.

Obok licznych koncertów i nagrań chór rokrocznie organizuje akcję „PoKolędzie JP2”, w której — dzięki współpracy z innymi zespołami – podtrzymuje staropolską tradycję kolędowania, dzieląc się radością Bożego Narodzenia z mieszkańcami m.in. domów opieki społecznej, domów dziecka czy chorymi w szpitalach.

Od 2016 roku chór działa pod kierunkiem Jana Krutula.

Opublikowano 28.08.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.