Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dołącz do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II! Bas | Baryton | Tenor

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II otworzył nabór! Zapraszamy Panów -tenorów, barytonów i basów do wspólnej chóralnej przygody. Mile widziane doświadczenie chóralne i umiejętność czytania nut, ale nie jest to warunek konieczny. Zapraszamy osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne,pragną dzielić się radością ze wspólnego śpiewania.

Udział w Chórze zapewnia:

  • zróżnicowany repertuar – od folkowych inspiracji po motywy latynoamerykańskie
  • koncerty wyjazdowe
  • warsztaty chóralne z wybitnymi specjalistami (gościliśmy m.in. Agnieszkę Franków-Żelazny, Joannę Łukaszewską, Bartosza Michałowskiego, Marka Raczyńskiego, Rafała Grozdewa)

Ponadto projekty integracyjne i warsztaty nie tylko ze śpiewu! A wszystko to w fantastycznej atmosferze wspólnego tworzenia piękna w harmonii dźwięków!

Spotkania Chóru:

  • Poniedziałki 18:00-20:30
  • Środy 18:00-20:30

Zgłoszenia:

Wypełnij krótki formularz, gdzie znajdziesz informację o najbliższych terminach przesłuchań:

www.bit.ly/NaborChorJP2

Wypełnienie formularza jest obowiązkowe i tylko tą drogą będziemy się kontaktować!

Czym jest Chór dla jego uczestników? Przeczytaj!

  • „Chór to zawsze wyjątkowa grupa, bo wspólne zainteresowania, praca i dążenie do jak najlepszego efektu bardzo zbliżają ludzi do siebie. Społeczność Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II to ludzie z pasją, uśmiechnięci, życzliwi, czerpiący przyjemność z każdego wspólnie zaśpiewanego dźwięku. Dyrygent i pozostali prowadzący to profesjonaliści. Z wielkim zaangażowaniem przekazują podopiecznym swoją wiedzę oraz muzyczną wrażliwość.
    Z autopsji wiem, że uczestnictwo w tym zespole to także doskonały sposób, by budować znajomosci i oswajać się ze środowiskiem nowego dla siebie miasta”.
  • „Lubię przebywawać z ludźmi. Chóralnie, ale również zawodowo. Kontynuuję w chórze współdziałanie z ludźmi. Lubię to i doceniłam. Doceniam wspólnotę, którą chóralnie tworzymy. Sam, bez tych wszystkich osób wokół, nie istniałbym. W Chórze Centrum Myśli Jana Pawła II zacząłem doceniać swój rozwój wokalny. Ważna jest również wiedza muzyczna, którą czerpiemy od dyrygenta i kadry oraz wiedza, którą zdobywamy w trakcie warsztatów z zaproszonymi mistrzami”.
  • „Dla mnie chór jest przede wszystkim radością tworzenia muzyki, współbrzmienia, bycia jednoscią z innymi chórzystami, wywoływania emocji na słuchaczach. Trudno też chyba nazwać śpiewanie w grupie pracą, to przecież jest przyjemność tworzenia, z zapisanych kropek na kartce, muzyki!”

Opublikowano 05.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu