Chór Centrum Myśli Jana Pawła II otworzył nabór! Zapraszamy Panów -tenorów, barytonów i basów do wspólnej chóralnej przygody. Mile widziane doświadczenie chóralne i umiejętność czytania nut, ale nie jest to warunek konieczny. Zapraszamy osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne,pragną dzielić się radością ze wspólnego śpiewania.
Udział w Chórze zapewnia:
- zróżnicowany repertuar – od folkowych inspiracji po motywy latynoamerykańskie
- koncerty wyjazdowe
- warsztaty chóralne z wybitnymi specjalistami (gościliśmy m.in. Agnieszkę Franków-Żelazny, Joannę Łukaszewską, Bartosza Michałowskiego, Marka Raczyńskiego, Rafała Grozdewa)
Ponadto projekty integracyjne i warsztaty nie tylko ze śpiewu! A wszystko to w fantastycznej atmosferze wspólnego tworzenia piękna w harmonii dźwięków!
Spotkania Chóru:
- Poniedziałki 18:00-20:30
- Środy 18:00-20:30
Zgłoszenia:
Wypełnij krótki formularz, gdzie znajdziesz informację o najbliższych terminach przesłuchań:
Wypełnienie formularza jest obowiązkowe i tylko tą drogą będziemy się kontaktować!
Czym jest Chór dla jego uczestników? Przeczytaj!
- „Chór to zawsze wyjątkowa grupa, bo wspólne zainteresowania, praca i dążenie do jak najlepszego efektu bardzo zbliżają ludzi do siebie. Społeczność Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II to ludzie z pasją, uśmiechnięci, życzliwi, czerpiący przyjemność z każdego wspólnie zaśpiewanego dźwięku. Dyrygent i pozostali prowadzący to profesjonaliści. Z wielkim zaangażowaniem przekazują podopiecznym swoją wiedzę oraz muzyczną wrażliwość.
Z autopsji wiem, że uczestnictwo w tym zespole to także doskonały sposób, by budować znajomosci i oswajać się ze środowiskiem nowego dla siebie miasta”. - „Lubię przebywawać z ludźmi. Chóralnie, ale również zawodowo. Kontynuuję w chórze współdziałanie z ludźmi. Lubię to i doceniłam. Doceniam wspólnotę, którą chóralnie tworzymy. Sam, bez tych wszystkich osób wokół, nie istniałbym. W Chórze Centrum Myśli Jana Pawła II zacząłem doceniać swój rozwój wokalny. Ważna jest również wiedza muzyczna, którą czerpiemy od dyrygenta i kadry oraz wiedza, którą zdobywamy w trakcie warsztatów z zaproszonymi mistrzami”.
- „Dla mnie chór jest przede wszystkim radością tworzenia muzyki, współbrzmienia, bycia jednoscią z innymi chórzystami, wywoływania emocji na słuchaczach. Trudno też chyba nazwać śpiewanie w grupie pracą, to przecież jest przyjemność tworzenia, z zapisanych kropek na kartce, muzyki!”