Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Dlaczego święty?” – audycja Radia Warszawa

Zachęcamy do słuchania audycji „Dlaczego Święty?” przygotowywanej wraz z Radiem Warszawa. Przez cały tydzień gościem Moniki Florek – Mostowskiej będzie ks. prof. Robert Skrzypczak.


Ks. prof. Robert Skrzypczak od wielu lat zajmuje się przybliżaniem nauczania Jana Pawła II Polakom. Dzięki niemu poznaliśmy dokumenty, wywiady, opracowania z czasów soborowej i posoborowej działalności Karola Wojtyły. Teraz przy współpracy z papieskim fotografem Arturo Marim pokazał światu kolejne nie znane dotąd zdarzenia. O tym opowiada w audycji w kolejnych odcinkach audycji.

  • Wtorek: Papież – wielki nauczyciel teologii. 
  • Środa: Papież, który nieustannie zaskakiwał.
  • Czwartek: Bliskie spotkania z Janem Pawłem II.
  • Piątek: Czego jeszcze nie wiemy o Papieżu-Polaku.

Audycja jest emitowana codziennie o godz. 12:45 (powtórka godzina 22:35) na 106,2 FM.

Nagrania archiwalne można odsłuchać na stronie internetowej Radia http://radiowarszawa.com.pl/2013/12/dlaczego-swiety/

Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem audycji.

Opublikowano 20.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.