Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dlaczego strzelano do Papieża – nowe ustalenia

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na wykład na temat nowych ustaleń ws. zamachu na Jana Pawła II na placu św. Piotra w 1981 roku.

O tym, dlaczego Instytut Pamięci Narodowej kontynuował śledztwo ws. zamachu, w jaki sposób trafiło ono do Katowic, jakie są jego ustalenia i wnioski, opowiedzą prokuratorzy: Ewa Koj – Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach oraz Michał Skwara. Wnikliwy komentarz historyczny do śledztwa przedstawi dr Andrzej Grajewski, historyk i dziennikarz „Gościa Niedzielnego”.
Tylko prawda jest ciekawa.

Wykład jest bezpłatny, prosimy o zgłoszenia udziału poprzez formularz. Wykład odbędzie się 12 maja o godzinie 18:00 w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 1 piętro, Warszawa.

Kontakt: Barbara Stefańska, e-mail bstefanska@centrumjp2.pl, kom. 798 874 128

Wykład dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Opublikowano 26.04.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.