Dialog
Życie we współczesnym świecie, a zwłaszcza w wielkim mieście nie może obyć się bez wzajemnych kontaktów i komunikacji z dużą grupą ludzi. Często z konieczności są one powierzchowne i czysto praktyczne. Zamknięcie się w tym typie relacji zamyka nas jednak na głębszy kontakt z drugim człowiekiem, osobą, która jest koło nas. Tracimy poczucie wyjątkowości tej osoby.
Dialog jest specyficzną postawą egzystencjalną, cechującą się otwarciem na innych i chęcią poznania drugiego człowieka jako osoby. To sztuka trudna, ale niezbędna do prawdziwie ludzkiego istnienia.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami w obszarze dialogu.
Przeczytaj
Początek procesu przebaczenia zawsze należy do ofiar - pisze Sebastian Duda
Posłuchaj
Obejrzyj
Film został opracowany na podstawie wypowiedzi świadków pontyfikatu Jana Pawła II udostępnionych w portalu jp2online.pl.
Dziękujemy za ogromne zainteresowanie wystawą plenerową „Wołyń 1943-2023. Wystawę można nadal oglądać w wersji internetowej.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Miasto Dialogu to wieloletni projekt badawczo-wdrożeniowy realizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.
Program akademicki Karol Wojtyła Fellowship (KWF) składa się z cyklu seminariów podejmujących ważne i aktualne zagadnienia, pobudzających intelektualnie i zmuszających do namysłu nad współczesnymi problemami.
Warszawski wielkopostny festiwal, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, a współtwórcami byli Piotr Duda i Marek Pasieczny, istnieje od 2008.
Rozmawiamy o psychologii międzykulturowej. O jej historii, założeniach. I do czego może przydać się na co dzień