Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

DIALOG A RADYKALIZACJA W EUROPIE

4 grudnia gościliśmy Christiane Seehausen, która wygłosiła wykład pt. „How dialogue can prevent extremism and radicalisation in Europe?” („W jaki sposób dialog może zapobiegać ekstremizmowi i radykalizacji w Europie?”). Organizatorami wykładu byli: Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera

Christiane Seehausen od ponad 10 lat wprowadza w różnych regionach świata norweską metodę dialogu według Nansen Center for Peace and Dialogue. Organizacja była nominowana do pokojowej nagrody Nobla za działania pokojowe na terenach byłej Jugosławii. Od wielu lat przyciąga rzesze słuchaczy przedstawiając im dialog jako środek pojednania i komunikacji skłóconych ze sobą grup etnicznych i kulturowych.

Opublikowano 30.11.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.