Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl debat „Wokół Ukrainy”

Cykl debat „Wokół Ukrainy” to projekt naukowo-społeczny odpowiadający na aktualne wyzwania związane z wojną w Ukrainie. Stypendyści studenci postanowili zorganizować trzy panele dyskusyjne z zakresu prawa i psychologii zapraszając do tego ekspertów z tych dziedzin, którzy nie tylko podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania i wątpliwości.

Harmonogram poszczególnych spotkań:

  • 28 maja, godz. 15:00 – prawa i obowiązki Ukraińców w Polsce
  • 03 czerwca, godz. 17:30 – psychologiczne aspekty wojny w Ukrainie
  • 11 czerwca, godz. 16:30 – prawo kanoniczne w odniesieniu do praw wiernych religii prawosławnej

Każde z tych wydarzeń odbywa się w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

__________

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego

Opublikowano 31.05.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.