Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debaty IBN

Poszukiwanie prawdy dokonuje się nie tylko w indywidualnym zmaganiu, ale ma także wymiar wspólnotowy. Do prawdy dochodzi się także dzięki innym, w dialogu z innymi i dla innych. Poszukiwanie prawdy i dzielenie się nią z innymi jest ważną posługą społeczną. 

Jan Paweł II, Toruń 07.06.1999r.

 

Jednym z celów jaki postawił sobie Instytut Badawczo-Naukowy jest prowadzenie debat naukowo-społecznych dotyczącej zmian, zachodzących we współczesnym pokoleniu, i zestawiania ich z takimi pojęciami jak wiara, etyka, czy kultura.

Jednocześnie Instytut chce konfrontować  współczesne prądy naukowe z prowadzonymi badaniami   oraz z intelektualną spuścizną Jana Pawła II.

Stąd Instytut Badawczo Naukowy podjął się organizacji spotkań, o charakterze debat, zapraszając wszystkich, którym zależy na rzetelnej, akademickiej wymianie poglądów. Papież, Jan Paweł II, znany był z organizacji spotkań świata nauki i wiary, szczególnie słynne były seminaria w Castel Gandolfo. Ten właśnie sposób uprawiania dialogu bliski jest misji Instytutu, stąd pojawiła się w Centrum m.in. idea debat, które zresztą znalazły już swe miejsce w warszawskiej przestrzeni think tanku.

Wszystkich Państwa zapraszamy serdecznie do czynnego udziału we współtworzeniu tego projektu! Państwa pomysły, sugestie, uwagi mogą być ważnym przyczynkiem i wkładem w prowadzeniu dialogu akademickiego.

 

Opublikowano 24.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.