Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debaty IBN

Poszukiwanie prawdy dokonuje się nie tylko w indywidualnym zmaganiu, ale ma także wymiar wspólnotowy. Do prawdy dochodzi się także dzięki innym, w dialogu z innymi i dla innych. Poszukiwanie prawdy i dzielenie się nią z innymi jest ważną posługą społeczną. 

Jan Paweł II, Toruń 07.06.1999r.

 

Jednym z celów jaki postawił sobie Instytut Badawczo-Naukowy jest prowadzenie debat naukowo-społecznych dotyczącej zmian, zachodzących we współczesnym pokoleniu, i zestawiania ich z takimi pojęciami jak wiara, etyka, czy kultura.

Jednocześnie Instytut chce konfrontować  współczesne prądy naukowe z prowadzonymi badaniami   oraz z intelektualną spuścizną Jana Pawła II.

Stąd Instytut Badawczo Naukowy podjął się organizacji spotkań, o charakterze debat, zapraszając wszystkich, którym zależy na rzetelnej, akademickiej wymianie poglądów. Papież, Jan Paweł II, znany był z organizacji spotkań świata nauki i wiary, szczególnie słynne były seminaria w Castel Gandolfo. Ten właśnie sposób uprawiania dialogu bliski jest misji Instytutu, stąd pojawiła się w Centrum m.in. idea debat, które zresztą znalazły już swe miejsce w warszawskiej przestrzeni think tanku.

Wszystkich Państwa zapraszamy serdecznie do czynnego udziału we współtworzeniu tego projektu! Państwa pomysły, sugestie, uwagi mogą być ważnym przyczynkiem i wkładem w prowadzeniu dialogu akademickiego.

 

Opublikowano 24.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.