Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Dialogu: Podmiotowość człowieka w metropolii

Plakat Miasto Dialogu.

29 września godz. 11.00 w naszej siedzibie przy ul. Foksal 11 odbyła się pierwsza debata w ramach projektu Miasto Dialogu pt. Podmiotowość człowieka w metropolii.

O podmiotowości człowieka w metropolii rozmawiali: prof. UKSW dr hab., Witold Starnawski, dr Artur Jerzy Filip, mgr inż. Wojciech Wagner oraz Jakub Kucharczuk. W trakcie debaty postawione zostały następujące pytania: czy wszyscy mieszkańcy są obywatelami? Jaka jest droga od mieszkańca do świadomego obywatela? Jakie zagrożenia dla podmiotowości stwarza wielka metropolia?

Rozmawiano o różnych sposobach uczestnictwa mieszkańców Warszawy w życiu miasta, ale także o tzw. wolności do bycia anonimowym i o jej pozytywnej funkcji dla miasta. Podjęty został temat trudności współpracy na poziomie mieszkaniec – struktury miejskie, ale też wątek reorganizowania przestrzeni do angażowania się mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty.

WSPÓŁORGANIZATOR: Fundacja Konrada Adenauera

PARTNER: Redakcja „Międzymiastowo” portalu opinii Klubu Jagiellońskiego

Opublikowano 27.09.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.