Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Dialogu: Podmiotowość człowieka w metropolii

Plakat Miasto Dialogu.

29 września godz. 11.00 w naszej siedzibie przy ul. Foksal 11 odbyła się pierwsza debata w ramach projektu Miasto Dialogu pt. Podmiotowość człowieka w metropolii.

O podmiotowości człowieka w metropolii rozmawiali: prof. UKSW dr hab., Witold Starnawski, dr Artur Jerzy Filip, mgr inż. Wojciech Wagner oraz Jakub Kucharczuk. W trakcie debaty postawione zostały następujące pytania: czy wszyscy mieszkańcy są obywatelami? Jaka jest droga od mieszkańca do świadomego obywatela? Jakie zagrożenia dla podmiotowości stwarza wielka metropolia?

Rozmawiano o różnych sposobach uczestnictwa mieszkańców Warszawy w życiu miasta, ale także o tzw. wolności do bycia anonimowym i o jej pozytywnej funkcji dla miasta. Podjęty został temat trudności współpracy na poziomie mieszkaniec – struktury miejskie, ale też wątek reorganizowania przestrzeni do angażowania się mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty.

WSPÓŁORGANIZATOR: Fundacja Konrada Adenauera

PARTNER: Redakcja „Międzymiastowo” portalu opinii Klubu Jagiellońskiego

Opublikowano 27.09.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.