Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debata Franciszek a Sobór

Czy Franciszek kontynuuje drogę swoich poprzedników, czy obiera zupełnie nowe ścieżki? Jakie gesty i słowa Ojca Świętego można uznać za idące z duchem Soboru? Zapraszamy na spotkanie!

Ideą debaty jest refleksja nad recepcją Soboru Watykańskiego II poprzez działania Franciszka. Uczestnicy debaty – uważni obserwatorzy Kościoła chcą się zastanawiać, czy rzeczywiście obecny papież jest spadkobiercą Soboru? Czy Jego pontyfikat to zupełnie odrębna linia duszpasterska w życiu i historii Kościoła. Czy Franciszek kontynuuje drogę swoich poprzedników, czy obiera zupełnie nowe ścieżki? Jakie gesty i słowa Ojca Świętego można uznać za idące z „duchem Soboru”? Jak na problemy współczesnego świata odpowiada papież z Argentyny?

Szukać odpowiedzi będą:

  • prof. Jan Grosfeld (politolog, UKSW), 
  • ks. dr Grzegorz Michalczyk (krajowy duszpasterz środowisk twórczych), 
  • dr hab. Monika Przybysz (teolog, UKSW), 
  • Grzegorz Górny (publicysta, tygodnik W sieci).

Data: 5 czerwca 2014, godz. 18.00;
Miejsce: Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie, Pl. Teatralny 20

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Politologii UKSW

Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 10 książek „50 lat później. Posoborowe dylematy współczesnego Kościoła” pod red. Jana Grosfelda.

Opublikowano 05.06.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.