Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debata: „Czas kobiet”.

Kobiety nie tworzyły historii. A przynajmniej niewiele się o tym mówi. W filozofii, teologii, naukach ścisłych, polityce dopiero zaczynają zaznaczać swoje miejsce. Tymczasem liczne badania naukowe dowodzą, że na etapie edukacji podstawowej i średniej dziewczynki mają intelektualną przewagę nad chłopcami. Co by było, gdyby kobiety w przeszłości mogły się kształcić równie intensywnie jak mężczyźni? 

Jak zmieni się świat, kiedy myśl kobieca jeszcze bardziej niż dotychczas poszerzy perspektywę patrzenia na rzeczywistość? 

Wśród panelistów:

  • Justyna Melonowska, filozof, wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej
  • Marzena Nykiel, publicystka tygodnika „W sieci”
  • Ela Ruman, dziennikarka TVP, pisarka
  • o. Wojciech Żmudziński, jezuita

 Spotkanie poprowadzi Monika Mostowska, dziennikarka Radia Warszawa.

 11 marca 2015 roku, o godz. 18.00 , Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

Opublikowano 06.03.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.