Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debata: „Czas kobiet”.

Kobiety nie tworzyły historii. A przynajmniej niewiele się o tym mówi. W filozofii, teologii, naukach ścisłych, polityce dopiero zaczynają zaznaczać swoje miejsce. Tymczasem liczne badania naukowe dowodzą, że na etapie edukacji podstawowej i średniej dziewczynki mają intelektualną przewagę nad chłopcami. Co by było, gdyby kobiety w przeszłości mogły się kształcić równie intensywnie jak mężczyźni? 

Jak zmieni się świat, kiedy myśl kobieca jeszcze bardziej niż dotychczas poszerzy perspektywę patrzenia na rzeczywistość? 

Wśród panelistów:

  • Justyna Melonowska, filozof, wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej
  • Marzena Nykiel, publicystka tygodnika „W sieci”
  • Ela Ruman, dziennikarka TVP, pisarka
  • o. Wojciech Żmudziński, jezuita

 Spotkanie poprowadzi Monika Mostowska, dziennikarka Radia Warszawa.

 11 marca 2015 roku, o godz. 18.00 , Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

Opublikowano 06.03.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.