Czy i jak skleić to, co rozbite?

Kryzys gospodarczy, kryzys wartości, kryzys rodziny… Nie ma najmniejszej wątpliwości, że żyjemy w dobie rozmaitych kryzysów, ale czy to oznacza, że nie należy starać się ich przezwyciężać, szukać ich źródła, próbować sklejać to, co zostało rozbite?

Cywilizacja zachodu wraz ze swoich sztandarowym hasłem konsumpcjonizmu nakłania nas do tego, abyśmy skrupulatnie dbali o własne potrzeby, wychodzili naprzeciw swoim pragnieniom, nie przejmując się jednocześnie drugim człowiekiem. Taki model życia społecznego przekłada się często na relacje małżeńskie. I wtedy zazwyczaj zaczyna być nie najlepiej. Bo co to za rodzina, w której każdy „ciągnie w swoją stronę”, uważając, że jego potrzeby powinny być na pierwszym miejscu. W takiej sytuacji chyba trudno jest o jedność małżeńską, która nakazuje raczej wzajemną służbę, aniżeli ciągłe troszczenie się wyłącznie o siebie samego. 

Na 1Piętrze chcemy porozmawiać o tym, w jaki sposób można zapobiegać kryzysowi małżeńskiemu i co robić, kiedy już takowy kryzys dotknął naszą rodzinę. Kontrowersyjną kwestię rozwodu, a także wiele innych problemów, przedyskutują zaproszeni goście, a będą nimi:

  • Irena i Jerzy Grzybowscy – twórcy ruchu Spotkań Małżeńskich, które mają na celu pogłębienie i odnowienie miłości małżeńskiej.
  • Barbara Smolińska – dr nauk humanistycznych, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. W „Pracowni Dialogu” prowadzi terapię indywidualną, małżeńską, rodzinną, warsztaty psychologiczne oraz superwizje, w „Labolatorium Psychoedukacji” terapeutyczne grupy wyjazdowe. Wraz z mężem zaangażowana jest w działalność wspólnoty Chemin Neuf.

Data: 26 lutego 2014
Godzina: 18.00
Miejsce: 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

Opublikowano 26.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
Już jest trzeci numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat migracji.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka.
STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.