Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Czwarta pielgrzymka

Pierwsza pielgrzymka do wolnej Polski (1-9 czerwca i 13-16 sierpnia 1991) składała się z dwóch etapów. Pierwsza jej część była związana z 200. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Papież odwiedził dziesięć miast, w każdym wygłosił homilię na temat jednego z przykazań Dekalogu. Na zakończenie, w Warszawie, mówił o przykazaniu miłości.


Po przybyciu do Warszawy Ojciec Święty spotyka się z przedstawicielami różnych wspólnot wyznaniowych: z żydami, prawosławnymi, metodystami, luteranami, kalwinistami, starokatolikami, polskokatolikami, baptystami i mariawitami. Ostatnim wydarzeniem papieskiej pielgrzymki jest Msza św. na placu Defilad, połączona z beatyfikacją Sługi Bożego Rafała Chylińskiego.

8-9 czerwca 1991, Warszawa

 

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.