Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Czwarta pielgrzymka

Pierwsza pielgrzymka do wolnej Polski (1-9 czerwca i 13-16 sierpnia 1991) składała się z dwóch etapów. Pierwsza jej część była związana z 200. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Papież odwiedził dziesięć miast, w każdym wygłosił homilię na temat jednego z przykazań Dekalogu. Na zakończenie, w Warszawie, mówił o przykazaniu miłości.


Po przybyciu do Warszawy Ojciec Święty spotyka się z przedstawicielami różnych wspólnot wyznaniowych: z żydami, prawosławnymi, metodystami, luteranami, kalwinistami, starokatolikami, polskokatolikami, baptystami i mariawitami. Ostatnim wydarzeniem papieskiej pielgrzymki jest Msza św. na placu Defilad, połączona z beatyfikacją Sługi Bożego Rafała Chylińskiego.

8-9 czerwca 1991, Warszawa

 

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.