Czuwanie na placu Piłsudskiego

W każdą z niedziel poprzedzających beatyfikację Jana Pawła II, przez 16 tygodni, w Archikatedrze Warszawskiej odbywały się duchowe przygotowania do uroczystości 1 maja. Podsumowaniem inicjatywy, którą podjęły wspólnie Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Centrum Myśli Jana Pawła II, będzie czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę 30 kwietnia od godz. 20.30. Poprowadzi je ks. Bogdan Bartołd, a oprawę muzyczną zapewni Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.


– To niezwykłe, jak każdy, kto przychodził do Archikatedry, z uwagą wsłuchiwał się w słowa Jana Pawła II. Dzięki filmom, ulotkom z fragmentami przemówień papieskich, nagraniom, w których można było usłyszeć homilie Jana Pawła II, warszawiacy odkrywali na nowo postać i myśl papieża – mówi Zofia Sokołowska, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Na scenie w trakcie czuwania pojawią się stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Wnosząc na scenę lampiony, będą nieśli ogień z łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

– Stypendyści chcą w ten sposób nawiązać do homilii Jana Pawła II, wygłoszonej w 2002 roku, podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kiedy papież nawoływał, by „przekazywać światu ogień miłosierdzia”. W całej Polsce, gdy czuwania dobiegną końca, lampiony trafią do hospicjów, instytucji publicznych, mediów – wyjaśnia ks. Jan Drob, przewodniczący Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 

Dodano: