Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Czuwanie na placu Piłsudskiego

W każdą z niedziel poprzedzających beatyfikację Jana Pawła II, przez 16 tygodni, w Archikatedrze Warszawskiej odbywały się duchowe przygotowania do uroczystości 1 maja. Podsumowaniem inicjatywy, którą podjęły wspólnie Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Centrum Myśli Jana Pawła II, będzie czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę 30 kwietnia od godz. 20.30. Poprowadzi je ks. Bogdan Bartołd, a oprawę muzyczną zapewni Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.


– To niezwykłe, jak każdy, kto przychodził do Archikatedry, z uwagą wsłuchiwał się w słowa Jana Pawła II. Dzięki filmom, ulotkom z fragmentami przemówień papieskich, nagraniom, w których można było usłyszeć homilie Jana Pawła II, warszawiacy odkrywali na nowo postać i myśl papieża – mówi Zofia Sokołowska, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Na scenie w trakcie czuwania pojawią się stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Wnosząc na scenę lampiony, będą nieśli ogień z łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

– Stypendyści chcą w ten sposób nawiązać do homilii Jana Pawła II, wygłoszonej w 2002 roku, podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kiedy papież nawoływał, by „przekazywać światu ogień miłosierdzia”. W całej Polsce, gdy czuwania dobiegną końca, lampiony trafią do hospicjów, instytucji publicznych, mediów – wyjaśnia ks. Jan Drob, przewodniczący Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 

Opublikowano 25.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.