Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Człowiek czy zasób ludzki?

Podczas dyskusji próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na pytania o źródło i przyszłość myślenia, które traktuje człowieka jako środek do osiągnięcia zysku, rozmawialiśmy również o rynku pracy i warunkach zatrudniania młodych pracowników.

 

W spotkaniu udział wzięli:

  • dr Piotr Kurowski – adiunkt w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, specjalista w dziedzinie polityki społecznej, autor licznych publikacji,
  • dr Marian Moszoro – wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu NLU w Nowym Sączu, wcześniej wykładowca w programie MBA w Szkole Głównej Handlowej, w latach 1998-2000 i 2005-2006 podsekretarz stanu i wiceminister finansów, autor książek i artykułów ekonomicznych,
  • Adam Sadowski – ekonomista, współzałożyciel i wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha, jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną UW, członek zarządu Transparency International Polska, komentator wydarzeń gospodarczych w mediach.

Spotkanie odbyło się 18 grudnia 2007.

 

[nggallery id=231]

Opublikowano 18.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.