Cykl warsztatów o wolontariacie

W sobotę 8 listopada odbyły się pierwsze warsztaty o wolontariacie – „Otwórz się na dobre”.

Jest to cykl spotkań skierowanych do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat, która jest zainteresowana tematem bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz jest gotowa zaangażować się w tę pomoc, ma wolny czas i chęci na spotkanie z drugim człowiekiem.

Celem warsztatów jest zapoznanie się z szeroko pojętym zagadnieniem wolontariatu, wybranie adekwatnej dla siebie formy wolontariatu oraz wcielenie go w życie.

Cały program „Otwórz się na dobre” obejmuje następujące etapy:

NOTATNIK WOLONTARIUSZA, gdzie dowiesz się, czym jest wolontariat, jak działa, dlaczego od stuleci ludzie chcą dzielić się z innymi dobrem i nieść pomoc potrzebującym.

– PRACOWNIA, gdzie odkryjesz swój potencjał i motywacje, poznasz dobre sposoby komunikowania się, nauczysz się lepiej zarządzać swoim czasem.

SYNERGICZNA SZAFA, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się różnym organizacjom, które poszukują wolontariuszy, zaplanować swoją ścieżkę wolontariatu, wreszcie ZAANGAŻOWAĆ się w dobre działania!

KUFER DOBREJ ENERGII, gdzie wymienisz się swoimi doświadczeniami związanymi z wolontariatem, a także będziesz miał możliwość zaprojektowania kampanii promującej wolontariat.

Dodano: