Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl warsztatów o wolontariacie

W sobotę 8 listopada odbyły się pierwsze warsztaty o wolontariacie – „Otwórz się na dobre”.

Jest to cykl spotkań skierowanych do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat, która jest zainteresowana tematem bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz jest gotowa zaangażować się w tę pomoc, ma wolny czas i chęci na spotkanie z drugim człowiekiem.

Celem warsztatów jest zapoznanie się z szeroko pojętym zagadnieniem wolontariatu, wybranie adekwatnej dla siebie formy wolontariatu oraz wcielenie go w życie.

Cały program „Otwórz się na dobre” obejmuje następujące etapy:

NOTATNIK WOLONTARIUSZA, gdzie dowiesz się, czym jest wolontariat, jak działa, dlaczego od stuleci ludzie chcą dzielić się z innymi dobrem i nieść pomoc potrzebującym.

– PRACOWNIA, gdzie odkryjesz swój potencjał i motywacje, poznasz dobre sposoby komunikowania się, nauczysz się lepiej zarządzać swoim czasem.

SYNERGICZNA SZAFA, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się różnym organizacjom, które poszukują wolontariuszy, zaplanować swoją ścieżkę wolontariatu, wreszcie ZAANGAŻOWAĆ się w dobre działania!

KUFER DOBREJ ENERGII, gdzie wymienisz się swoimi doświadczeniami związanymi z wolontariatem, a także będziesz miał możliwość zaprojektowania kampanii promującej wolontariat.

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.