Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl warsztatów o wolontariacie

W sobotę 8 listopada odbyły się pierwsze warsztaty o wolontariacie – „Otwórz się na dobre”.

Jest to cykl spotkań skierowanych do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat, która jest zainteresowana tematem bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz jest gotowa zaangażować się w tę pomoc, ma wolny czas i chęci na spotkanie z drugim człowiekiem.

Celem warsztatów jest zapoznanie się z szeroko pojętym zagadnieniem wolontariatu, wybranie adekwatnej dla siebie formy wolontariatu oraz wcielenie go w życie.

Cały program „Otwórz się na dobre” obejmuje następujące etapy:

NOTATNIK WOLONTARIUSZA, gdzie dowiesz się, czym jest wolontariat, jak działa, dlaczego od stuleci ludzie chcą dzielić się z innymi dobrem i nieść pomoc potrzebującym.

– PRACOWNIA, gdzie odkryjesz swój potencjał i motywacje, poznasz dobre sposoby komunikowania się, nauczysz się lepiej zarządzać swoim czasem.

SYNERGICZNA SZAFA, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się różnym organizacjom, które poszukują wolontariuszy, zaplanować swoją ścieżkę wolontariatu, wreszcie ZAANGAŻOWAĆ się w dobre działania!

KUFER DOBREJ ENERGII, gdzie wymienisz się swoimi doświadczeniami związanymi z wolontariatem, a także będziesz miał możliwość zaprojektowania kampanii promującej wolontariat.

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.