Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Co proponujemy?

W związku z planowaną kontynuacją naszego kilkuletniego projektu – seminariów akademickich „Logos Zaangażowany” – w roku akademickim 2010/2011  pragniemy poinformować, że jeden z modułów tematycznych, prowadzonych w semetrze zimowym, będzie punktowany w ramach COME i USOS na warszawskich uczelniach, w tym Uniwersytecie Warszawskim oraz UKSW.

Jak co roku, zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych rozwijaniem swoich zdolności i poszerzaniem zdobytej wiedzy. Pragniemy poinformować, że w roku akademickim 2010/2011 dwa moduły tematyczne, z czterech proponowanych, będą punktowane w ramach USOS.

SEMESTR ZIMOWY 2010/2011:

Seminarium socjologiczne, poniedziałek godz. 17.00-19.30 (co 2 tygodnie);

są to punktowane zajęcia ogólnouniwersyteckie, z dr. Michałem Łuczewskim (Intytut Socjologii UW).

Temat seminarium – „Niebezpieczne związki. Teologia i socjologia”, I semestr roku akademickiego 2010/2011.

Początek zajęć: 18 października 2010 roku.

Warsztaty dziennikarskie, czwartek, godz. 17.30-20.00 (raz w miesiącu);

są to całoroczne zajęcia z red. Markiem Zającem (TVP, „Przekrój”).

Temat seminarium – „Rok 1991, IV pilegrzymka Jana Pawła II do Polski”, oba semestry w roku akademickim 2010/2011.

Początek zajęć: 21 października 2010 roku.

Seminaria akademickie będą się odbywać w siedzibie Centrum, przy ul. Foksal 11.

Zapisy prowadzone są w siedzibie Centrum, drogą e-mailową (ametzger@centrumjp2.pl)  oraz w systemie USOS i będą trwały do 8 października 2010 roku.

 SEMESTR LETNI 2010/2011

 – Seminarium socjologiczne z dr Anetą Gawkowską (ISNS UW) na temat teologii ciała i nowego feminizmu! Temat: „Teologia ciała. Płeć a sprawa społeczna”.

Blok wykładowy, prowadzony przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, światowej sławy biblistę; zajęcia będą punktowane w systemie ogólnouniwersyteckim (!). Gospodarzem spotkań będzie tym razem Intytut Historii UW.

UWAGA: planowany cykl wykładów został, z przyczyn niezależnych od Centrum, przeniesiony na semestr zimowy roku akademickiego 2011/2012.

Kolejne szczegóły niebawem.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o projekcie z poprzednich lat znajduje się TUTAJ

Nie ma nic piękniejszego, mimo pracy i trudu, którego to wymaga, niż możność poświęcenia się poszukiwaniu prawdy o naturze i człowieku.

Jan Paweł II, przemówienie wygłoszone podczas spotkania ze światem uniwersyteckim, Zair, 4 maja 1980 roku

Opublikowano 14.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.