Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ciuchcia papieska

Podczas obchodów towarzyszących uroczystościom beatyfikacyjnym Jana Pawła II jedną z atrakcji dla najmłodszych była „Ciuchcia papieska”. Wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu koncepcji stacji „Warszawa – plac Piłsudskiego” i w samej animacji zabaw dla najmłodszych warszawiaków.


W Wilanowie po zakończeniu transmisji uroczystości beatyfikacyjnych z Watykanu zostało otwarte miasteczko z licznymi atrakcjami. Specjalna ciuchcia zabierała dzieci w podróż do Wadowic, Krakowa, Rzymu i Warszawy. Najmłodsi poznali tam historię życia i świętości Jana Pawła II. Projekt ten wspólnie przygotowały instytucje papieskie: Centrum Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II przyjmowali kolejne grupy dzieci i ich rodziców na stacji „Warszawa – plac Piłsudskiego”. Przygotowali dla nich kilka zabaw. Na „Papieskim jarmarku różnorodności” można było uzyskać wiele informacji o Warszawie i pobytach Jana Pawła II w stolicy. Każde dziecko miało okazję wzmocnić „Drzewo solidarności”, przyczepiając do niego wyciętą z papieru dłoń-liść. Zielone i silne drzewo wydało wiele owoców solidarności, takich jak: miłość, zgoda, wolność. Na koniec w świątecznej i wesołej atmosferze dzieci odgadywały hasło naszej stacji: „Papież Polak”. Animacja zakończyła się przesłaniem iskierki przyjaźni w papieskim kręgu, który połączył i dzieci, i dorosłych.

Cieszymy się, że mogliśmy tak radośnie przeżyć beatyfikację Patrona naszych stypendystów.
 

Opublikowano 05.05.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online