Ciuchcia papieska

Podczas obchodów towarzyszących uroczystościom beatyfikacyjnym Jana Pawła II jedną z atrakcji dla najmłodszych była „Ciuchcia papieska”. Wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu koncepcji stacji „Warszawa – plac Piłsudskiego” i w samej animacji zabaw dla najmłodszych warszawiaków.


W Wilanowie po zakończeniu transmisji uroczystości beatyfikacyjnych z Watykanu zostało otwarte miasteczko z licznymi atrakcjami. Specjalna ciuchcia zabierała dzieci w podróż do Wadowic, Krakowa, Rzymu i Warszawy. Najmłodsi poznali tam historię życia i świętości Jana Pawła II. Projekt ten wspólnie przygotowały instytucje papieskie: Centrum Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II przyjmowali kolejne grupy dzieci i ich rodziców na stacji „Warszawa – plac Piłsudskiego”. Przygotowali dla nich kilka zabaw. Na „Papieskim jarmarku różnorodności” można było uzyskać wiele informacji o Warszawie i pobytach Jana Pawła II w stolicy. Każde dziecko miało okazję wzmocnić „Drzewo solidarności”, przyczepiając do niego wyciętą z papieru dłoń-liść. Zielone i silne drzewo wydało wiele owoców solidarności, takich jak: miłość, zgoda, wolność. Na koniec w świątecznej i wesołej atmosferze dzieci odgadywały hasło naszej stacji: „Papież Polak”. Animacja zakończyła się przesłaniem iskierki przyjaźni w papieskim kręgu, który połączył i dzieci, i dorosłych.

Cieszymy się, że mogliśmy tak radośnie przeżyć beatyfikację Patrona naszych stypendystów.
 

Dodano: