Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

#chybanieja

Szanowni Państwo,

podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Naszą intencją jest tworzenie wydarzeń prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką. W programie Nowych Epifanii nie ma miejsca na agresję, język nienawiści czy obrażanie uczuć religijnych, tym bardziej antysemityzm.

Po zapoznaniu się z tekstem dramatu Artura Pałygi „#chybanieja” oraz po rozmowach z Pawłem Passinim – reżyserem spektaklu, mamy świadomość, że tekst „#chybanieja” porusza sprawy ważne i trudne. Niemniej nie jest on, w naszej ocenie, utworem dyskryminującym kogokolwiek. Nie znajdujemy w nim także treści antysemickich czy antychrześcijańskich. Ufamy, że zapewnienia twórców, iż ich intencją nie jest obrażanie kogokolwiek, są prawdziwe. Wierzymy, że spektakl powstały na kanwie utworu, będzie miał szansę otworzyć nasze rozważania teatralne w ramach 10. edycji Nowych Epifanii. Tym samym podtrzymujemy intencje, które Centrum Myśli Jana Pawła II wyraziło podpisując umowę z Teatrem Maska.

Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II
Michał Senk

Zastępca Dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II
Michał Łuczewski

Dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie
Paweł Dobrowolski

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Nowe Epifanie
Redbad Klynstra – Komarnicki

Zastępca Dyrektora Festiwalu Nowe Epifanie
Maciej Omylak

Opublikowano 25.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.