Chór na obchodach VIII Dnia Papieskiego

12 października 2008 roku obchodzony był VIII Dzień Papieski. Nasz Chór bardzo aktywnie uczestniczył w kilku uroczystościach: rano w bazylice św. Krzyża, po południu u sióstr Wizytek, a wieczorem na Apelu Warszawy.


Podobnie, jak w ubiegłym roku, radiowej Mszy świętej odprawianej w warszawskim kościele św. Krzyża o godz. 9 przewodniczył nuncjusz apostolski ks. abp Józef Kowalczyk. Podczas tej uroczystej liturgii Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z orkiestrą Sinfonia Viva oraz warszawskimi solistami wykonał Mszę Koronacyjną W. A. Mozarta. Było to wykonanie zgodne z pierwotnym zamierzeniem kompozytorskim – poszczególne części dzieła śpiewane były w odpowiednich momentach Mszy świętej.

 

O godz. 17 w kościele ss. Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu odprawiona została Msza święta w intencji osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Chór Centrum zaśpiewał podczas tej uroczystosci na zaproszenie jej organizatora – Fundacji "Żyć z Chorobą Parkinsona".

 

Wieczorem, na placu bernardyńskim przed kościołem św. Anny, Warszawiacy zebrali się na Apelu Warszawy z Ojcem Świętym. Po przywitaniu zebranych przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz rozpoczęła się wspólna modlitwa. Warszawiacy modlili się o beatyfikację Jana Pawła II, a także o zapał i żarliwość w wierze, miłości i nadziei dla siebie samych. Modlitwę poprowadził duszpasterz akademicki kościoła św. Anny – ks. Michał Muszyński. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Chór Centrum. Czuwanie zakończyło się uroczystym błogosławieństwem abpa Kazimierza Nycza.

 

 

Dodano: