Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór na obchodach VIII Dnia Papieskiego

12 października 2008 roku obchodzony był VIII Dzień Papieski. Nasz Chór bardzo aktywnie uczestniczył w kilku uroczystościach: rano w bazylice św. Krzyża, po południu u sióstr Wizytek, a wieczorem na Apelu Warszawy.


Podobnie, jak w ubiegłym roku, radiowej Mszy świętej odprawianej w warszawskim kościele św. Krzyża o godz. 9 przewodniczył nuncjusz apostolski ks. abp Józef Kowalczyk. Podczas tej uroczystej liturgii Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z orkiestrą Sinfonia Viva oraz warszawskimi solistami wykonał Mszę Koronacyjną W. A. Mozarta. Było to wykonanie zgodne z pierwotnym zamierzeniem kompozytorskim – poszczególne części dzieła śpiewane były w odpowiednich momentach Mszy świętej.

 

O godz. 17 w kościele ss. Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu odprawiona została Msza święta w intencji osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Chór Centrum zaśpiewał podczas tej uroczystosci na zaproszenie jej organizatora – Fundacji "Żyć z Chorobą Parkinsona".

 

Wieczorem, na placu bernardyńskim przed kościołem św. Anny, Warszawiacy zebrali się na Apelu Warszawy z Ojcem Świętym. Po przywitaniu zebranych przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz rozpoczęła się wspólna modlitwa. Warszawiacy modlili się o beatyfikację Jana Pawła II, a także o zapał i żarliwość w wierze, miłości i nadziei dla siebie samych. Modlitwę poprowadził duszpasterz akademicki kościoła św. Anny – ks. Michał Muszyński. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Chór Centrum. Czuwanie zakończyło się uroczystym błogosławieństwem abpa Kazimierza Nycza.

 

 

Opublikowano 12.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.