Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór CMJPII na obchodach rocznicy Powstania

Chór CMJPII, pomimo trwającej przerwy wakacyjnej, zaśpiewał podczas Mszy św. dla harcerzy i powstańców, będącej elementem obchodów 64. rocznicy Powstania Warszawskiego.


Już na długo przed godziną 18.00 Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego zaczął zapełniać się ludźmi. Wśród nich szczególnie widoczni byli harcerze – i ci kilkunastoletni, i – traktowani z ogromnym szacunkiem – ich o ponad pół wieku starsi druhowie.

„Nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” – sami chórzyści czuli, że te słowa pieśni niezwykle wymownie brzmią tuż przed rozpoczęciem Mszy św., odprawianej w intencji Powstańców.

Celebrujący Eucharystię ks. kardynał Józef Glemp podkreślił wagę gotowości do poświęcenia dla innych i odważnej walki ze złem, jakie przepełniały młodych żołnierzy czasów walki, a jakich potrzeba także współczesnemu człowiekowi. Wzruszającym dopełnieniem uroczystości była wspólnie odśpiewana modlitwa harcerska.

Na zakończenie spotkania Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum, podziękował chórzystom za ich śpiew i wyraził nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę.

 

zobacz zdjęcia

Opublikowano 02.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.