Chór CMJP2 nagrodzony na Ogólnopolskim Forum Chóralistyki we Wrocławiu!

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula wziął udział w Konkursie Chóralnym podczas Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki „Wrocław Miastem Muzyki”. W sobotę, 16 października, w Sali Sesyjnej Dworca Głównego zaprezentowało się 16 zespołów z całej Polski. Nasz zespół wywalczył srebro oraz Nagrodę Specjalną – za propagowanie współczesnej literatury chóralnej. Jest to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie, bo jest docenieniem naszych wieloletnich działań na rzecz rozwoju polskiej kultury, inspirowania twórców i dokonywaniem prawykonań nowopowstałych dzieł.

W repertuarze konkursowym Chóru JP2 znalazły się cztery współczesne kompozycje – „Come be my light” Zuzanny Falkowskiej, „Lecioły zórazie” Jana Krutula oraz dwa prawykonania: „SIlence…” Marka Raczyńskiego oraz „The Fire of Mercy” Paula Mealora. Te dwie kompozycje powstały na zamówienie Centrum Myśli Jana Pawła II – obie powstały w oparciu o słowa Jana Pawła II.

Dzień wcześniej, 15 października, odbyła się Konferencja Chóralna, podczas której jednym z prelegentów był Jan Krutul – dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. W swoim referacie poruszył temat nowopowstałych kompozycji, w tym cyklu czterech pieśni kurpiowskich na chór z fortepianem, które już wkrótce będzie można usłyszeć w wykonaniu naszego zespołu.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://kulturalnykoneser.pl/wmm/

https://www.facebook.com/WroclawMiastemMuzyki

Dodano: