Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór CMJP2 nagrodzony na Ogólnopolskim Forum Chóralistyki we Wrocławiu!

Dyplom dla Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula wziął udział w Konkursie Chóralnym podczas Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki „Wrocław Miastem Muzyki”. W sobotę, 16 października, w Sali Sesyjnej Dworca Głównego zaprezentowało się 16 zespołów z całej Polski. Nasz zespół wywalczył srebro oraz Nagrodę Specjalną – za propagowanie współczesnej literatury chóralnej. Jest to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie, bo jest docenieniem naszych wieloletnich działań na rzecz rozwoju polskiej kultury, inspirowania twórców i dokonywaniem prawykonań nowopowstałych dzieł.

W repertuarze konkursowym Chóru JP2 znalazły się cztery współczesne kompozycje – „Come be my light” Zuzanny Falkowskiej, „Lecioły zórazie” Jana Krutula oraz dwa prawykonania: „SIlence…” Marka Raczyńskiego oraz „The Fire of Mercy” Paula Mealora. Te dwie kompozycje powstały na zamówienie Centrum Myśli Jana Pawła II – obie powstały w oparciu o słowa Jana Pawła II.

Dzień wcześniej, 15 października, odbyła się Konferencja Chóralna, podczas której jednym z prelegentów był Jan Krutul – dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. W swoim referacie poruszył temat nowopowstałych kompozycji, w tym cyklu czterech pieśni kurpiowskich na chór z fortepianem, które już wkrótce będzie można usłyszeć w wykonaniu naszego zespołu.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://kulturalnykoneser.pl/wmm/

https://www.facebook.com/WroclawMiastemMuzyki

Opublikowano 19.10.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.