Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum wyróżnione w konkursie „Mama w pracy”

W minionym tygodniu odbyła się uroczysta gala kończąca 4. edycję popularnego plebiscytu „Mama w pracy” – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, Rzeczpospolitą oraz MillwardBrown SMG/ KRC. Laureatami, czyli firmami najbardziej przyjaznymi pracującym mamom, okazały się: Danone., O.K. Centrum Języków Obcych z Lublina oraz Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna. Ponadto, kapituła konkursu wyróżniła jeszcze 27 firm, które wpierają kobiety łączące macierzyństwo z rozwojem zawodowym. Jedną z nich jest Centrum Myśli Jana Pawła II.


Podczas tegorocznej gali, oprócz wręczenia statuetek i dyplomów wyróżnionym firmom, zaprezentowano również wyniki opracowane na podstawie 6429 ankiet wypełnionych przez pracowniczki zgłoszonych do konkursu firm. Z danych opracowanych przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/ KRC wynika, że aż 78% kobiet w ciąży spotyka się z życzliwym traktowaniem przez przełożonych, a aż 89% z życzliwością współpracowników. Wciąż jednak kobiety napotykają na wiele trudności związanych z łączeniem obowiązków matki i pracowniczki. Wśród matek wychowujących dziecko do 4 lat, 12% ma nieprzyjemności w pracy jeśli korzysta ze zwolnienia lekarskiego, a 11% wbrew własnej woli pracuje w godzinach nadliczbowych. Oba problemy występują szczególnie często w większych firmach.
 

Opublikowano 22.05.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.