Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum wyróżnione w konkursie „Mama w pracy”

W minionym tygodniu odbyła się uroczysta gala kończąca 4. edycję popularnego plebiscytu „Mama w pracy” – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, Rzeczpospolitą oraz MillwardBrown SMG/ KRC. Laureatami, czyli firmami najbardziej przyjaznymi pracującym mamom, okazały się: Danone., O.K. Centrum Języków Obcych z Lublina oraz Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna. Ponadto, kapituła konkursu wyróżniła jeszcze 27 firm, które wpierają kobiety łączące macierzyństwo z rozwojem zawodowym. Jedną z nich jest Centrum Myśli Jana Pawła II.


Podczas tegorocznej gali, oprócz wręczenia statuetek i dyplomów wyróżnionym firmom, zaprezentowano również wyniki opracowane na podstawie 6429 ankiet wypełnionych przez pracowniczki zgłoszonych do konkursu firm. Z danych opracowanych przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/ KRC wynika, że aż 78% kobiet w ciąży spotyka się z życzliwym traktowaniem przez przełożonych, a aż 89% z życzliwością współpracowników. Wciąż jednak kobiety napotykają na wiele trudności związanych z łączeniem obowiązków matki i pracowniczki. Wśród matek wychowujących dziecko do 4 lat, 12% ma nieprzyjemności w pracy jeśli korzysta ze zwolnienia lekarskiego, a 11% wbrew własnej woli pracuje w godzinach nadliczbowych. Oba problemy występują szczególnie często w większych firmach.
 

Opublikowano 22.05.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.