Call for Papers: Zaproszenie do współtworzenia publikacji „Kościół, wolność i odpowiedzialność…”

jan paweł II, kenia, 1980

W tym roku przypada 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Kenii (w 1980 r.). Podczas swojej wizyty papież poruszył kilka kluczowych kwestii związanych ze sprawiedliwością, nauką społeczną Kościoła i godnością człowieka. Reformy konstytucyjne, które stworzyły zdecentralizowany rząd w Kenii w 2010 r., były pod wieloma względami odzwierciedleniem nauki społecznej Jana Pawła II przez cały okres jego pontyfikat. Aktualność nauczania papieża Polaka i sposoby jego wdrażania w społeczeństwie kenijskim, proponujemy pokazać poprzez publikację Kościół, wolność i odpowiedzialność. Zdecentralizowane rządy w Kenii: przykład dla Afryki?.

Celem publikacji jest ocena kenijskich reform decentralizacyjnych po 10 latach, a także omówienie nadrzędnych tematów obecnych w przemówieniach Jana Pawła II. Chętnych do współtworzenia z nami publikacji zapraszamy do zapoznania się z Call for Papers.

Projekt realizowany jest przez Tangaza University College – School of Theology we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Fotografia: Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Kenii w 1980 roku. Kadr z materiałów filmowych AP Archive.

Dodano: