Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Call for Papers: Zaproszenie do współtworzenia publikacji „Kościół, wolność i odpowiedzialność…”

W tym roku przypada 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Kenii (w 1980 r.). Podczas swojej wizyty papież poruszył kilka kluczowych kwestii związanych ze sprawiedliwością, nauką społeczną Kościoła i godnością człowieka. Reformy konstytucyjne, które stworzyły zdecentralizowany rząd w Kenii w 2010 r., były pod wieloma względami odzwierciedleniem nauki społecznej Jana Pawła II przez cały okres jego pontyfikat. Aktualność nauczania papieża Polaka i sposoby jego wdrażania w społeczeństwie kenijskim, proponujemy pokazać poprzez publikację Kościół, wolność i odpowiedzialność. Zdecentralizowane rządy w Kenii: przykład dla Afryki?.

Celem publikacji jest ocena kenijskich reform decentralizacyjnych po 10 latach, a także omówienie nadrzędnych tematów obecnych w przemówieniach Jana Pawła II. Chętnych do współtworzenia z nami publikacji zapraszamy do zapoznania się z Call for Papers.

Projekt realizowany jest przez Tangaza University College – School of Theology we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Fotografia: Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Kenii w 1980 roku. Kadr z materiałów filmowych AP Archive.

Opublikowano 05.05.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.