Brat naszego Boga w Teatrze Rampa.

 BRAT NASZEGO BOGA
na motywach dramatu Karola Wojtyły


1, 2, 15, 16, 17 grudnia godz. 19.00

Teatr RAMPA
Warszawa ul. Kołowa 20
tel. 022-679-89-76, 022-679-05-35
rezerwacja:
od poniedziałku do soboty w godz. 11.00-19.00 oraz w niedzielę w godz. 15.00-19.00
www.teatr-rampa.pl


tekst litanii: ks. JAN TWARDOWSKI

muzyka: ZYGMUNT KONIECZNY

inscenizacja i reżyseria: PAWEŁ AIGNER

scenariusz : PAWEŁ AIGNER, JAN PROCHYRA

scenografia i kostiumy: MAGDALENA GAJEWSKA

kierownictwo muzyczne i opieka wokalna: CEZARY SZYFMAN

korepetytorzy, dyrygenci: MARCIN DOMINIK GŁUCH, LESZEK KUBIAK

asystent reżysera: ADAM WOJTYSZKO




nagrania: ORKIESTRA SYMFONICZNA POD DYREKCJˇ RAFAŁA DELEKTY




w rolach głównych:

MIECZYSŁAW MORAŃSKI, DOMINIKA ŁAKOMSKA, KATARZYNA ŻAK, DOROTA OSIŃSKA, JANUSZ KRUCIŃSKI

oraz

LESZEK ABRAHAMOWICZ, ANNA BOJARSKA, KONRAD BUGAJ, HANNA CHOJNACKA, PAWEŁ CHOMCZYK, PIOTR FURMAN, MONIKA CHRZˇSTOWSKA, ANDRZEJ CHUDY, PIOTR DˇBROWSKI, AGNIESZKA FAJLHAUER, KLAUDIUSZ KAUFMANN, MICHAŁ KONARSKI, ROBERT KOWALSKI, JULITA KOŻUSZEK-BORSUK, JOANNA LEWANDOWSKA, KONRAD MARSZAŁEK, PATRYCJA MODLIŃSKA, DOROTA OSIŃSKA, ANNA OZNER, PIOTR SZEKOWSKI, KLEMENTYNA UMER, MAREK URBAŃSKI, JAROSŁAW WITASZCZYK, KATARZYNA ZIELIŃSKA,

solo na oboju Mariusz Pędziałek
BRAT NASZEGO BOGA na motywach dramatu Karola Wojtyły, z muzyką Zygmunta Koniecznego z wykorzystaniem poezji księdza Twardowskiego, w reżyserii Pawła Aignera. Sztuka napisana została tuż po zakończeniu wojny. Karol Wojtyła był już wtedy księdzem, najważniejszy swój życiowy wybór miał już za sobą. Bohaterem dramatu jest Adam Chmielowski artysta malarz, który porzucił sztukę i wszelkie doczesne dobra, by wieść życie żebracze, razem z tymi, w których twarzach odkrył cierpiącą twarz Chrystusa. Przywdziawszy habit jako brat Albert założył Zgromadzenia Albertynów i Albertynek w Krakowie. Konflikt wewnętrzny bohatera – malarza Adama – nie jest dramatem typowego wyboru pomiędzy dwoma wykluczającymi się powołaniami, wyborem między miłością do sztuki a miłością do Boga. Jest to studium narodzin jednej miłości z drugiej. Istnieje jakiś intymny, duchowy związek autora ze swoim bohaterem. Malarz Adam, może aktor Karol? Owo szczególne „studium przeniknięcia człowieka” przybliży ich obu i po części odkryje tajemnicę ich powołania. Na scenie zobaczymy zarówno aktorów Teatru Rampa, jak i gości tworzących wspólnie wspaniały 29-osobowy chór mieszany. Premiera odbyła się 13 października, przed rocznicą pontyfikatu Jana Pawła II.

Spektaklom towarzyszyć będzie
wystawa fotografii Adama Bujaka
„Portret papieża”
 

 
 

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
Już jest trzeci numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat migracji.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka.
STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.