Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bizantyjskie pieśni Wielkiego Tygodnia

Wyjątkowy koncert Greckiego Chóru Bizantyjskiego pod kierownictwem Lykourgosa Angelopoulosa odbędzie się w czwartek 11 marca o godz. 19.30 w cerkwi św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze. Honorowy patronat nad koncertem objęła Ambasada Grecji w Polsce.


Chór pod przewodnictwem Angelopoulosa prezentuje przede wszystkim tradycyjną muzykę bizantyjską dzięki zachowanej tradycji ustnej i piśmienniczej. Jest to niezwykła okazja, aby zapoznać się z dziedzictwem, które artyści starają się przekazywać w niezmienionej formie. W programie koncertu znajdą się m.in. fragmenty Wielkiego Kanonu Pokutnego św. Andrzeja Arcybiskupa Krety, akatystu maryjnego oraz poematu św. Romana Melodosa.

 

Grecki Chór Bizantyjski powstał w 1977 roku. Bierze udział w licznych koncertach, liturgiach i manifestacjach artystycznych na terenie Europy, Azji Mniejszej i USA.

Szczegóły dotyczące koncertu, a także informacje o innych wydarzeniach festiwalowych znajdują się na stronie: www.gorzkiezale.com

Opublikowano 10.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.