Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bizantyjskie pieśni Wielkiego Tygodnia

Wyjątkowy koncert Greckiego Chóru Bizantyjskiego pod kierownictwem Lykourgosa Angelopoulosa odbędzie się w czwartek 11 marca o godz. 19.30 w cerkwi św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze. Honorowy patronat nad koncertem objęła Ambasada Grecji w Polsce.


Chór pod przewodnictwem Angelopoulosa prezentuje przede wszystkim tradycyjną muzykę bizantyjską dzięki zachowanej tradycji ustnej i piśmienniczej. Jest to niezwykła okazja, aby zapoznać się z dziedzictwem, które artyści starają się przekazywać w niezmienionej formie. W programie koncertu znajdą się m.in. fragmenty Wielkiego Kanonu Pokutnego św. Andrzeja Arcybiskupa Krety, akatystu maryjnego oraz poematu św. Romana Melodosa.

 

Grecki Chór Bizantyjski powstał w 1977 roku. Bierze udział w licznych koncertach, liturgiach i manifestacjach artystycznych na terenie Europy, Azji Mniejszej i USA.

Szczegóły dotyczące koncertu, a także informacje o innych wydarzeniach festiwalowych znajdują się na stronie: www.gorzkiezale.com

Opublikowano 10.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.