Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Biblioteka Pokolenia JP2

Pokolenie JP2 to już nie tylko bliżej nieokreślona grupa osób, których data urodzenia wskazuje, że nie pamiętają innego papieża niż Jan Paweł II. Dziś to wielu młodych ludzi, deklarujących swoją przynależność słowem i czynem, a jednocześnie stanowiących w polskim Kościele (i w polskiej kulturze) niespotykane dotąd zjawisko, swego rodzaju fenomen: intrygujący i inspirujący. Nic zatem dziwnego, że w mediach coraz częściej pojawiają się komentarze, próby analizy, relacje ze spotkań, informacje o inicjatywach.


By wszystkie te cenne wiadomości nie rozproszyły się w gazetowych, radiowych, telewizyjnych, bibliotecznych czy prywatnych archiwach, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie podjęło inicjatywę stworzenia BIBLIOTEKI POKOLENIA JP2, gdzie zgromadzone zostaną artykuły z czasopism, zapisy redakcyjnych dyskusji, linki ciekawych stron internetowych, relacje ze spotkań oraz teksty nadsyłane do nas przez tych, którzy identyfikują się z Pokoleniem JP2 i chcą podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi Jana Pawła II i jego dziedzictwa.

Prosimy o nadsyłanie informacji o publikacjach, artykułach, programach radiowych i telewizyjnych oraz spotkaniach, a także własnych tekstów. Najciekawsze materiały postaramy się udostępnić na naszej stronie internetowej.

Kontakt:
Magdalena Cicha
mcicha@centrumjp2.pl

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.