Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Biblia a dramat i teatr współczesny

 

W dniach 6-8 listopada 2008 r. w Instytucie Sztuki PAN oraz w siedzibie UKSW odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświecona obecności Biblii we współczesnym teatrze.


Jak dziś, w dobie pluralizmu interpretacyjnego i ponawianych pytań o granice interpretacyjnego anarchizmu, funkcjonuje biblijny tekst, który niegdyś stanowił locus objawienia, inspiracji, autorytetu? W jaki sposób obniżenie kultury biblijnej wpływa na strategie odbioru biblijnych odwołań? To tylko niektóre z pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji.

Konferencja odbędzie się:

6 listopada 2008 r. w Instytucie Sztuki PAN przy ul. Długiej 28

7 i 8 listopada 2008 r. w siedzibie UKSW przy ul. Dewajtis 5 sala 410

Organizatorzy:

Katedra Historii i Teorii Teatru Instytutu Sztuki PAN

Katedra Badań nad Teatrem i Filmem UKSW

Centrum Myśli Jana Pawła II

Opublikowano 05.11.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.