Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Biblia a dramat i teatr współczesny

 

W dniach 6-8 listopada 2008 r. w Instytucie Sztuki PAN oraz w siedzibie UKSW odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświecona obecności Biblii we współczesnym teatrze.


Jak dziś, w dobie pluralizmu interpretacyjnego i ponawianych pytań o granice interpretacyjnego anarchizmu, funkcjonuje biblijny tekst, który niegdyś stanowił locus objawienia, inspiracji, autorytetu? W jaki sposób obniżenie kultury biblijnej wpływa na strategie odbioru biblijnych odwołań? To tylko niektóre z pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji.

Konferencja odbędzie się:

6 listopada 2008 r. w Instytucie Sztuki PAN przy ul. Długiej 28

7 i 8 listopada 2008 r. w siedzibie UKSW przy ul. Dewajtis 5 sala 410

Organizatorzy:

Katedra Historii i Teorii Teatru Instytutu Sztuki PAN

Katedra Badań nad Teatrem i Filmem UKSW

Centrum Myśli Jana Pawła II

Opublikowano 05.11.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.