Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bądź jak Jan Paweł II

Jana Pawła II pokazywano jako świętego i męża stanu, jako filozofa i artystę, bramkarza i aktora. My chcemy spojrzeć na niego jako przywódcę. Nic nie zapowiadało przecież, że chłopak z Wadowic odmieni oblicze ziemi. Jak tego dokonał? Czego możemy się od niego nauczyć? Jak jego życie i jego działania mają się do klasycznych teorii przywództwa? W intensywnym, dwudniowym szkoleniu Piotr Czekierda, Michał Łuczewski i Krzysztof Wójtowicz pokażą, jak inspirować się myślą i życiem JP2 w swojej roli lidera.

Szkolenie zaprezentuje wizję przywództwa integralnego, jaką realizował Jan Paweł II, i zderzy się ją z 7 nawykami skutecznego działania Stephena R. Coveya. Praca z uczestnikami będzie łączyć trening liderski z przekazaniem świeżej i inspirującej wiedzy z zakresu przywództwa. Dodatkowo szkolenie da praktyczne wskazówki, jak wykorzystywać wiedzę w rozwoju własnych projektów, w tym tych, które może wesprzeć Centrum Myśli Jana Pawła II. Zajęcia będą miały przede wszystkim wymiar praktyczny, ukierunkowany na rozwój kompetencji przywódczych uczestników Karol Wojtyła Fellowship. 

Cele szczegółowe szkolenia:

  • Poznanie koncepcji przywództwa integralnego
  • Poznanie koncepcji przywództwa opartego na autentyczności oraz koncepcji 7 nawyków skutecznego działania Stephena R.  Coveya
  • Rozbudzenie i wzmocnienie potencjału liderskiego uczestników 
  • Doświadczenie sytuacji liderskich oraz uzyskanie informacji zwrotnej dotyczącej zdolności przywódczych uczestników 
  • Poznanie dylematów, przed którymi stają ideowi liderzy
  • Przećwiczenie narzędzi liderskich oraz narzędzi osobistego rozwoju

 

23 stycznia, godz. 10.00- 17.30

Blok 1: Przywództwo integralne. Jan Paweł II i inni święci

Blok 2: 7 nawyków skutecznego działania: od zwycięstwa osobistego do zwycięstwa publicznego, od podmiotowości do solidarności

Blok 3: Warsztat lidera – osoba, czyn i myślenie długodystansowe.

 

24 stycznia, godz. 9.00-17.30

Blok 1: Warsztat lidera – priorytetyzowanie i szukanie porozumienia 

Blok 2: Warsztat lidera – szukanie synergii i wpływu

Blok 3: Czy intelektualista może być liderem? 

Blok 4: Dalszy rozwój osobisty i liderski

———–

Piotr Czekierda FotoPiotr Czekierda – od 15 lat zajmuje się szkoleniem liderów biznesu, nauki, organizacji społecznych i polityki. Jako przedsiębiorca i trener łączy gruntowne przygotowanie teoretyczne z doświadczeniem praktycznym: ma opinię innowatora i człowieka z wizją, lidera potrafiącego zjednoczyć ludzi wokół inspirującego celu. Na co dzień kieruje Collegium Wratislaviense – ogólnopolskim, wiodącym ośrodkiem edukacji spersonalizowanej, jest także twórcą marki Meli Melum – polskiego cydru. Z wykształcenia jest politologiem, studiował również filozofię i biznes, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz IESE Business School w Barcelonie.

 

michal_luczewskiMichał Łuczewski – dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II, socjolog i psycholog (specjalizacja: wspieranie rozwoju osobowości). Od lat próbuje zrozumieć Jana Pawła II od wewnątrz. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, laureat wielu nagród, m.in. Fulbright Fellowship na Columbia University, Nagrody im. Stanisława Ossowskiego i Nagrody im. Józefa Tischnera. W swoich książkach pokazuje teologię jako siłę przekształcającą rzeczywistość. Wydał m.in. „Odwieczny naród. Polak i katolik w Żmiącej” (2012) i ostatnio „Solidarity Step by Step / Solidarność krok po kroku” (2015).

 

prof.-WojtowiczKrzysztof Wójtowicz – filozof matematyki i logiki, profesor w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego; z wykształcenia matematyk. Stypendysta FNP, laureat Nagrody Prezesa Rady Ministrów za habilitację. Jeden z inicjatorów coachingowego wsparcia naukowców w ramach programu Skills Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Coach ICC, pracował w tej roli z naukowcami (m.in. w ramach FNP) oraz osobami na stanowiskach kierowniczych. Jest przekonany, że metody coachingowe mogą być stosowane w służbie dobra wspólnego w sposób zgodny z chrześcijańską wizją człowieka.

 

————

Zgłoszenie wraz z listem motywacyjnym i CV należy przesyłać do dnia 13 stycznia 2016 r. na adres kfabianska@centrumjp2.pl

Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane drogą mailową.

 

 

Opublikowano 27.12.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.