Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bądź jak Jan Paweł II

Jana Pawła II pokazywano jako świętego i męża stanu, jako filozofa i artystę, bramkarza i aktora. My chcemy spojrzeć na niego jako przywódcę. Nic nie zapowiadało przecież, że chłopak z Wadowic odmieni oblicze ziemi. Jak tego dokonał? Czego możemy się od niego nauczyć? Jak jego życie i jego działania mają się do klasycznych teorii przywództwa? W intensywnym, dwudniowym szkoleniu Piotr Czekierda, Michał Łuczewski i Krzysztof Wójtowicz pokażą, jak inspirować się myślą i życiem JP2 w swojej roli lidera.

Szkolenie zaprezentuje wizję przywództwa integralnego, jaką realizował Jan Paweł II, i zderzy się ją z 7 nawykami skutecznego działania Stephena R. Coveya. Praca z uczestnikami będzie łączyć trening liderski z przekazaniem świeżej i inspirującej wiedzy z zakresu przywództwa. Dodatkowo szkolenie da praktyczne wskazówki, jak wykorzystywać wiedzę w rozwoju własnych projektów, w tym tych, które może wesprzeć Centrum Myśli Jana Pawła II. Zajęcia będą miały przede wszystkim wymiar praktyczny, ukierunkowany na rozwój kompetencji przywódczych uczestników Karol Wojtyła Fellowship. 

Cele szczegółowe szkolenia:

  • Poznanie koncepcji przywództwa integralnego
  • Poznanie koncepcji przywództwa opartego na autentyczności oraz koncepcji 7 nawyków skutecznego działania Stephena R.  Coveya
  • Rozbudzenie i wzmocnienie potencjału liderskiego uczestników 
  • Doświadczenie sytuacji liderskich oraz uzyskanie informacji zwrotnej dotyczącej zdolności przywódczych uczestników 
  • Poznanie dylematów, przed którymi stają ideowi liderzy
  • Przećwiczenie narzędzi liderskich oraz narzędzi osobistego rozwoju

 

23 stycznia, godz. 10.00- 17.30

Blok 1: Przywództwo integralne. Jan Paweł II i inni święci

Blok 2: 7 nawyków skutecznego działania: od zwycięstwa osobistego do zwycięstwa publicznego, od podmiotowości do solidarności

Blok 3: Warsztat lidera – osoba, czyn i myślenie długodystansowe.

 

24 stycznia, godz. 9.00-17.30

Blok 1: Warsztat lidera – priorytetyzowanie i szukanie porozumienia 

Blok 2: Warsztat lidera – szukanie synergii i wpływu

Blok 3: Czy intelektualista może być liderem? 

Blok 4: Dalszy rozwój osobisty i liderski

———–

Piotr Czekierda FotoPiotr Czekierda – od 15 lat zajmuje się szkoleniem liderów biznesu, nauki, organizacji społecznych i polityki. Jako przedsiębiorca i trener łączy gruntowne przygotowanie teoretyczne z doświadczeniem praktycznym: ma opinię innowatora i człowieka z wizją, lidera potrafiącego zjednoczyć ludzi wokół inspirującego celu. Na co dzień kieruje Collegium Wratislaviense – ogólnopolskim, wiodącym ośrodkiem edukacji spersonalizowanej, jest także twórcą marki Meli Melum – polskiego cydru. Z wykształcenia jest politologiem, studiował również filozofię i biznes, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz IESE Business School w Barcelonie.

 

michal_luczewskiMichał Łuczewski – dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II, socjolog i psycholog (specjalizacja: wspieranie rozwoju osobowości). Od lat próbuje zrozumieć Jana Pawła II od wewnątrz. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, laureat wielu nagród, m.in. Fulbright Fellowship na Columbia University, Nagrody im. Stanisława Ossowskiego i Nagrody im. Józefa Tischnera. W swoich książkach pokazuje teologię jako siłę przekształcającą rzeczywistość. Wydał m.in. „Odwieczny naród. Polak i katolik w Żmiącej” (2012) i ostatnio „Solidarity Step by Step / Solidarność krok po kroku” (2015).

 

prof.-WojtowiczKrzysztof Wójtowicz – filozof matematyki i logiki, profesor w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego; z wykształcenia matematyk. Stypendysta FNP, laureat Nagrody Prezesa Rady Ministrów za habilitację. Jeden z inicjatorów coachingowego wsparcia naukowców w ramach programu Skills Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Coach ICC, pracował w tej roli z naukowcami (m.in. w ramach FNP) oraz osobami na stanowiskach kierowniczych. Jest przekonany, że metody coachingowe mogą być stosowane w służbie dobra wspólnego w sposób zgodny z chrześcijańską wizją człowieka.

 

————

Zgłoszenie wraz z listem motywacyjnym i CV należy przesyłać do dnia 13 stycznia 2016 r. na adres kfabianska@centrumjp2.pl

Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane drogą mailową.

 

 

Opublikowano 27.12.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.