Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bądź człowiekiem – pomóż innym

„Bądź człowiekiem – pomóż innym” – pod taką nazwą odbyły się warsztaty dotyczące opieki nad osobami w podeszłym wieku zorganizowane wspólnie przez Centrum oraz fundację „Żyć z chorobą Parkinsona”.


 

Celem warsztatów było nawiązanie współpracy z młodymi ludźmi, którzy odwiedzać będą osoby cierpiące na chorobę Parkinsona w ich domach. W szkoleniu wzięło udział 20 osób, w większości stypendystów Centrum. Uzyskali oni informacje o chorobie, rehabilitacji oraz opiece nad starszymi osobami. Dodatkowo zorganizowano także kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Warsztaty odbyły się w dniach 7, 13 i 14 grudnia 2008 roku.

Opublikowano 08.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.