Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bądź człowiekiem – pomóż innym

„Bądź człowiekiem – pomóż innym” – pod taką nazwą odbyły się warsztaty dotyczące opieki nad osobami w podeszłym wieku zorganizowane wspólnie przez Centrum oraz fundację „Żyć z chorobą Parkinsona”.


 

Celem warsztatów było nawiązanie współpracy z młodymi ludźmi, którzy odwiedzać będą osoby cierpiące na chorobę Parkinsona w ich domach. W szkoleniu wzięło udział 20 osób, w większości stypendystów Centrum. Uzyskali oni informacje o chorobie, rehabilitacji oraz opiece nad starszymi osobami. Dodatkowo zorganizowano także kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Warsztaty odbyły się w dniach 7, 13 i 14 grudnia 2008 roku.

Opublikowano 08.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.