AWWWARDS DLA MULTIMEDIALNEGO BIOGRAMU KAROLA WOJTYŁY

Multimedialny biogram Karola Wojtyły stworzony przez Centrum Myśli Jana Pawła II otrzymał prestiżowy tytuł „Honorable Mention” oraz certyfikat „Mobile Excellence” w jednym z najważniejszych konkursów dla web designerów – Awwwards.com.

Biogram powstał dzięki współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II oraz  We3studio (grafika) i OnTheRocks (wdrożenie). Za pomocą grafiki, animacji, materiałów audiowizualnych, filmów archiwalnych i tekstów biogram przybliża wydarzenia, osoby i miejsca, które ukształtowały Karola Wojtyłę jako człowieka i przyszłego papieża. W siedmiu rozdziałach – Lolek, Karol, Kapłan, Wujek, Pasterz, Profesor i Jan Paweł II – pokazane są kolejne etapy jego życia od narodzin do wyboru na papieża. Pogłębione teksty uzupełnione są wspomnieniami świadków – przyjaciół i współpracowników Karola Wojtyły.

Multimedialny biogram jest dostępny w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, hiszpańskiej i ukraińskiej.

Awwwards.com to konkurs doceniany przez środowiska projektantów, a także programistów z całego świata. Uznaje talent, kreatywność, rzemiosło i kompetencje projektantów. Wyróżniane projekty wybierane są przez międzynarodowe jury składające się z przedstawicieli świata sztuki, reklamy i biznesu. Każdego roku wyróżnione zostają projekty stron internetowych prezentujące najwyższy poziom wykonania. Strony oceniane są w 10-punktowej skali w kategoriach: design, creativity, ux oraz content.

Biogram dostępny jest TUTAJ

Zapraszamy na portal jp2online.pl, który powstał rok temu z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły i jest największą multimedialną bazą wiedzy o Janie Pawle II.

Dodano: