Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Avery Dulles SJ, Blask wiary

A. Dulles SJ, Blask wiary. Wizja teologiczna Jana Pawła II, Wydawnictwo WAM, Kraków 2003.

Potrzeba było niezywykłego zespolenia odwagi i pasji w charyzmatycznej osobowości Piotra naszych czasów, aby uznano za niekontrowersyjne prawdy uważane jeszcze niedawno za obrazoburcze


Także dziś usiłuje się podważać niektóre z tych prawd, oceniając krytycznie papieską wizje kultury życia, nowej ewangelizacji czy roli kobiet w Kościele. Dla polskiego czytelnika niniejszej książki interesujące pozostaje, iż to właśnie przedstawiciel akademickiego środowiska Stanów Zjednoczonych tak jednoznacznie identyfikuje się z postawą zajętą przez Jana Pawła II. […] Sięgnięcie po tę lekturę ukazuje, że Polacy nie tylko kochają Papieża rodaka, lecz również starają się poznać głębię jego myśli. Można ufać, że intelektualna przygoda przeżywana na papieskim szlaku zoowocuje stopniowym odkrywaniem tych pokładów nadziei i sensu, które stanowią wyraz naszej wierności papieskiemu przesłaniu.

(abp Józef Życiński, ze Słowa wstępnego)

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.