Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Audycje o Janie Pawle II

We współpracy z Radiem Warszawa przygotowujemy audycje „Dlaczego święty”. Zachęcamy do słuchania!

Z kolegami grał w piłkę nożną i konkurował, kto zje więcej kremówek, W „Ślubach panieńskich” grał szaławiłę Gucia i przed spektaklem malował sobie wąsy osmalonym korkiem od butelki. Potem został papieżem, a po jego śmierci domagaliśmy się jego natychmiastowej kanonizacji. Dlaczego?

Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukać w audycji „Dlaczego święty”. Usłyszymy ludzi, którzy spotykali się z Janem Pawłem II twarzą w twarz, będziemy rozmawiać z osobami, które pod wpływem słów Papieża- Polaka zmieniły swoje życie i jeszcze bliżej niż dotychczas poznamy naukę Karola Wojtyły o człowieku, życiu społecznym, o wierze, miłości i prawdzie.

Zapraszają: Randa Ombach i Monika Florek-Mostowska, od poniedziałku do piątku o 12.45 i 22.35, na falach Radia Warszawa – 106,2 FM

Audycja powstaje we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Cotygodniowe nagrania są do odsłuchania na stronie: http://radiowarszawa.com.pl/2013/12/dlaczego-swiety/

Opublikowano 07.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.