Asertywność to zaufanie do siebie – nowy odcinek „Słuchając drogi”

plakat, tekst "słuchając drogi"

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” już online. Tym razem w drodze do, z lub w pracy i nie tylko możecie posłuchać rozmowy z dr Agnieszką Kozak o tym co jest istotą asertywności, dlaczego bywa ona dla nas trudna i jak pielęgnować ciekawość wobec siebie i świata.

„Na temat asertywności napisano wiele książek i poradników. Pomyślałem, że było by ciekawie przyjrzeć się bliżej temu pojęciu i próbować zrozumieć co jest w nim takiego, że jest dla nas tak ważne i poświęcamy mu tyle uwagi” – mówi Marcin Nowak, autor podcastu „Słuchając drogi”.

„Filarem asertywności, nie jest wcale mówienie „nie” tylko bycie blisko siebie i swoich potrzeb” – przypomina dr Agnieszka Kozak, rozmówczyni „Słuchając drogi” – „to z tego wyrasta troska o swoje grancie”.

Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

********

Dr Agnieszka Kozak – psychoterapeuta, praktyk NVC, wykładowca akademicki. Autorka wielu publikacji z zakresu psychologii, socjologii i biznesu (m.in.: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji” oraz „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”). Jeśli chcielibyście posłuchać, jak pracuje nasza rozmówczyni, zapraszamy na jej kanał na YouTube.

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Pilotażowy cykl składa się z ośmiu rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

 

Dodano: