Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Asertywność to zaufanie do siebie

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Agnieszki Kozak oraz tytuł odcinka Asertywność to zaufanie do siebie

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” już online. Tym razem w drodze do, z lub w pracy i nie tylko możecie posłuchać rozmowy z dr Agnieszką Kozak o tym co jest istotą asertywności, dlaczego bywa ona dla nas trudna i jak pielęgnować ciekawość wobec siebie i świata.


„Na temat asertywności napisano wiele książek i poradników. Pomyślałem, że było by ciekawie przyjrzeć się bliżej temu pojęciu i próbować zrozumieć co jest w nim takiego, że jest dla nas tak ważne i poświęcamy mu tyle uwagi” – mówi Marcin Nowak, autor podcastu „Słuchając drogi”.

„Filarem asertywności, nie jest wcale mówienie „nie” tylko bycie blisko siebie i swoich potrzeb” – przypomina dr Agnieszka Kozak, rozmówczyni „Słuchając drogi” – „to z tego wyrasta troska o swoje grancie”.

Dr Agnieszka Kozak – psychoterapeuta, praktyk NVC, wykładowca akademicki. Autorka wielu publikacji z zakresu psychologii, socjologii i biznesu (m.in.: „Dogadać się z innymi. Porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji” oraz „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”). Jeśli chcielibyście posłuchać, jak pracuje nasza rozmówczyni, zapraszamy na jej kanał na YouTube.

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Pilotażowy cykl składa się z ośmiu rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 23.12.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.