Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Archiwum

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! Już 12 lipca rusza II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który trwać będzie aż do 6 września
Praca
Aplikuj do naszego do Działu Administracji
Zapisy
Trwa rekrutacja na integracyjne warsztaty z dialogu międzykulturowego. Zapisy trwają do 23.08.2023 na adres: warsztaty@centrumjp2.pl Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Dziękujemy za ogromne zainteresowanie wystawą plenerową „Wołyń 1943-2023. Wystawę można nadal oglądać w wersji internetowej.
Gorąca atmosfera na naszym dziedzińcu nie opada – trwa II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem. W każdą środę o godzinie 20:00 zapraszamy na wieczory filmowe z najnowszym kinem ukraińskim, białoruskim, gruzińskim i hinduskim
Od 1 września do 10 października czekamy na wnioski studenckie. Zachęcamy, by już teraz zapoznać się z zasadami i przygotować potrzebną dokumentację.
Zapraszamy do obejrzenia miniwystawy projektu „Konflikt na płótnie: dwóch artystów, jedno dzieło”
2 sierpnia przenosimy się na Białoruś i rozszerzamy program przeglądu! Rozpoczniemy dokumentem „Białoruski walc”, aby upamiętnić śmierć Alesia Puszkina, ofiarę reżimu Łukaszenki
Aktualnie do Działu Komunikacji poszukujemy osoby na stanowisko Starszego specjalisty / Starszej specjalistki ds. komunikacji i promocji.
Leżaki, dobre kino, spotkanie z kulturą Gruzji, Ukrainy, Białorusi i Indii – rusza II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem. Przygotowaliśmy także na dwie wystawy, dotykające tematu pojednania i konfliktu.
Czy rozumiemy procesy polityczne toczące się wokół nas? Zapraszamy do obejrzenia debaty.
Jak pokazać konflikt? Nie jego interpretację lub wspomnienie, ale sam aktywnie urzeczywistniający się konflikt – żywy i dynamiczny? Czy jesteśmy w stanie zapisać go kawałek po kawałku?
Na naszym portalu JP2online przedstawiamy uporządkowaną chronologię wydarzeń wraz z dokumentami źródłowymi z archiwum IPN
Zapraszamy do kontaktu emailowego z pracownikami i odwiedzenia nas już 12 czerwca.
Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Rekrutacja
Już teraz poznaj kryteria przyznawania stypendiów
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.