Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Architekci pokoju – warsztaty dobrej komunikacji w rodzinie

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza rodziny na bezapłatny cykl warsztatów edukacyjnych (od października 2021 do marca 2022) poświęconych komunikacji między rodzicami a nastoletnimi dziećmi. Celem warsztatów jest nabycie kompetencji i wiedzy, aby w praktyce rozwiązywać problemy we wzajemnej komunikacji.

W komunikacji rodzinnej kluczowym elementem jest empatyczne słuchanie, będące przejawem bliskości, zaufania i miłości. W ramach spotkania zaplanowany został trening aktywnego słuchania (nasłuchiwania), uważności i koncentracji. Zarówno rodzice, jak i dzieci zostają wyposażeni w teoretyczną wiedzę i praktyczne wskazówki na temat warunków budowania i rozwijania głębokiej więzi emocjonalnej, wspólnie poznają bariery utrudniające porozumienie w rodzinie, odkrywają źródła konfliktów, określają reguły i sposoby rozwiązywanie sporów wewnątrzrodzinnych.

Uczestnicy w trakcie sześciu warsztatów będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu efektywności osobistej, zarządzania emocjami, radzenia sobie ze stresem w codziennych sytuacjach, budowania bliskich relacji i skutecznej komunikacji w rodzinie, rozpoznawania źródeł i sposobów rozwiązywania konfliktów międzypokoleniowych.

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały warsztatowe.

Obowiązuje rejestracja poprzez formularz online – link.

Warsztaty odbędą się przy ul. Foksal 11 (III p.). W przypadku niemożności ich organizacji stacjonarnie  będą przeprowadzone zdalnie (w dwie soboty po 3 godziny w miesiącu).

Warsztaty poprowadzi dr Magdalena Urlińska-Berens, adiunkt w Akademia Ignatianum w Krakowie. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu komunikacji społecznej, komunikacji interpersonalnej, pedagogiki społecznej i pracy z dzieckiem zdolnym. Certyfikowany tutor i trener, od kilkunastu lat prowadzi działalność edukacyjno-szkoleniową.

Termin warsztatów:

  • 10 X 2021 r.  g. 10.00-16.00, MAPA MOJEJ RODZINY
  • 14 XI 2021 r.  g. 10.00-16.00, DOGADAJMY SIĘ czyli wprowadzenie do komunikacji interpersonalnej
  • 12 XII 2021 r.  g. 10.00-16.00, WOJNY DOMOWEJ NIE BĘDZIE czyli jak rozwiązywać międzypokoleniowe konflikty
  • 9 I 2022 r. g. 10.00-16.00, MOSTY ZAMIAST MURÓW
  • 13 II 2022 r. g. 10.00-16.00, GRY(WALIZACJA) W SŁUŻBIE RODZINIE
  • 13 III   2022 r. g. 10.00-16.00, (RODZINNY) CZAS

Regulamin

Osoba do kontaktu: Bartosz Wieczorek bwieczorek@centrumjp2.pl

Projekt „Architekci pokoju” odwołuje się do założeń filozofii dialogu (filozofii spotkania), bliskiej twórczości i działalności Karola Wojtyły, później papieża Jana Pawła II.

Opublikowano 15.09.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając drogi”. Gościem odcinka jest Kalina Czwarnóg z Fundacji Ocalenie.
Wrzesień z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów. Przed nami także ostatni pokaz filmowy, przesłuchania do chóru i start naboru do stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów.
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II otwiera nabór! Weź udział w przesłuchaniach i dołącz do wspólnej muzycznej przygody.
Poznawaj z nami Warszawę wielokulturową! 1 września 2024 rozpoczynamy realizację nowego projektu “Warszawa-miasto wielu religii”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.