Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Architekci pokoju – warsztaty dobrej komunikacji w rodzinie

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza rodziny na bezapłatny cykl warsztatów edukacyjnych (od października 2021 do marca 2022) poświęconych komunikacji między rodzicami a nastoletnimi dziećmi. Celem warsztatów jest nabycie kompetencji i wiedzy, aby w praktyce rozwiązywać problemy we wzajemnej komunikacji.

W komunikacji rodzinnej kluczowym elementem jest empatyczne słuchanie, będące przejawem bliskości, zaufania i miłości. W ramach spotkania zaplanowany został trening aktywnego słuchania (nasłuchiwania), uważności i koncentracji. Zarówno rodzice, jak i dzieci zostają wyposażeni w teoretyczną wiedzę i praktyczne wskazówki na temat warunków budowania i rozwijania głębokiej więzi emocjonalnej, wspólnie poznają bariery utrudniające porozumienie w rodzinie, odkrywają źródła konfliktów, określają reguły i sposoby rozwiązywanie sporów wewnątrzrodzinnych.

Uczestnicy w trakcie sześciu warsztatów będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu efektywności osobistej, zarządzania emocjami, radzenia sobie ze stresem w codziennych sytuacjach, budowania bliskich relacji i skutecznej komunikacji w rodzinie, rozpoznawania źródeł i sposobów rozwiązywania konfliktów międzypokoleniowych.

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały warsztatowe.

Obowiązuje rejestracja poprzez formularz online – link.

Warsztaty odbędą się przy ul. Foksal 11 (III p.). W przypadku niemożności ich organizacji stacjonarnie  będą przeprowadzone zdalnie (w dwie soboty po 3 godziny w miesiącu).

Warsztaty poprowadzi dr Magdalena Urlińska-Berens, adiunkt w Akademia Ignatianum w Krakowie. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu komunikacji społecznej, komunikacji interpersonalnej, pedagogiki społecznej i pracy z dzieckiem zdolnym. Certyfikowany tutor i trener, od kilkunastu lat prowadzi działalność edukacyjno-szkoleniową.

Termin warsztatów:

  • 10 X 2021 r.  g. 10.00-16.00, MAPA MOJEJ RODZINY
  • 14 XI 2021 r.  g. 10.00-16.00, DOGADAJMY SIĘ czyli wprowadzenie do komunikacji interpersonalnej
  • 12 XII 2021 r.  g. 10.00-16.00, WOJNY DOMOWEJ NIE BĘDZIE czyli jak rozwiązywać międzypokoleniowe konflikty
  • 9 I 2022 r. g. 10.00-16.00, MOSTY ZAMIAST MURÓW
  • 13 II 2022 r. g. 10.00-16.00, GRY(WALIZACJA) W SŁUŻBIE RODZINIE
  • 13 III   2022 r. g. 10.00-16.00, (RODZINNY) CZAS

Regulamin

Osoba do kontaktu: Bartosz Wieczorek bwieczorek@centrumjp2.pl

Projekt „Architekci pokoju” odwołuje się do założeń filozofii dialogu (filozofii spotkania), bliskiej twórczości i działalności Karola Wojtyły, później papieża Jana Pawła II.

Opublikowano 15.09.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.