Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Architekci pokoju – warsztaty dobrej komunikacji w rodzinie

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza rodziny na bezapłatny cykl warsztatów edukacyjnych (od października 2021 do marca 2022) poświęconych komunikacji między rodzicami a nastoletnimi dziećmi. Celem warsztatów jest nabycie kompetencji i wiedzy, aby w praktyce rozwiązywać problemy we wzajemnej komunikacji.

W komunikacji rodzinnej kluczowym elementem jest empatyczne słuchanie, będące przejawem bliskości, zaufania i miłości. W ramach spotkania zaplanowany został trening aktywnego słuchania (nasłuchiwania), uważności i koncentracji. Zarówno rodzice, jak i dzieci zostają wyposażeni w teoretyczną wiedzę i praktyczne wskazówki na temat warunków budowania i rozwijania głębokiej więzi emocjonalnej, wspólnie poznają bariery utrudniające porozumienie w rodzinie, odkrywają źródła konfliktów, określają reguły i sposoby rozwiązywanie sporów wewnątrzrodzinnych.

Uczestnicy w trakcie sześciu warsztatów będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu efektywności osobistej, zarządzania emocjami, radzenia sobie ze stresem w codziennych sytuacjach, budowania bliskich relacji i skutecznej komunikacji w rodzinie, rozpoznawania źródeł i sposobów rozwiązywania konfliktów międzypokoleniowych.

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały warsztatowe.

Obowiązuje rejestracja poprzez formularz online – link.

Warsztaty odbędą się przy ul. Foksal 11 (III p.). W przypadku niemożności ich organizacji stacjonarnie  będą przeprowadzone zdalnie (w dwie soboty po 3 godziny w miesiącu).

Warsztaty poprowadzi dr Magdalena Urlińska-Berens, adiunkt w Akademia Ignatianum w Krakowie. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu komunikacji społecznej, komunikacji interpersonalnej, pedagogiki społecznej i pracy z dzieckiem zdolnym. Certyfikowany tutor i trener, od kilkunastu lat prowadzi działalność edukacyjno-szkoleniową.

Termin warsztatów:

  • 10 X 2021 r.  g. 10.00-16.00, MAPA MOJEJ RODZINY
  • 14 XI 2021 r.  g. 10.00-16.00, DOGADAJMY SIĘ czyli wprowadzenie do komunikacji interpersonalnej
  • 12 XII 2021 r.  g. 10.00-16.00, WOJNY DOMOWEJ NIE BĘDZIE czyli jak rozwiązywać międzypokoleniowe konflikty
  • 9 I 2022 r. g. 10.00-16.00, MOSTY ZAMIAST MURÓW
  • 13 II 2022 r. g. 10.00-16.00, GRY(WALIZACJA) W SŁUŻBIE RODZINIE
  • 13 III   2022 r. g. 10.00-16.00, (RODZINNY) CZAS

Regulamin

Osoba do kontaktu: Bartosz Wieczorek bwieczorek@centrumjp2.pl

Projekt „Architekci pokoju” odwołuje się do założeń filozofii dialogu (filozofii spotkania), bliskiej twórczości i działalności Karola Wojtyły, później papieża Jana Pawła II.

Opublikowano 15.09.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.