Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Media według Jana Pawła II – warsztaty dziennikarskie Bogdana Sadowskiego

 

Media według Jana Pawła II – warsztaty dziennikarskie

Bogdan Sadowski

 

Pogłębiona refleksja nad etycznym wymiarem przekazu społecznego powinna skłaniać do podejmowania konkretnych inicjatyw w celu eliminacji zagrożeń dla dobra rodziny ze strony mediów i zapewnienia, że te potężne środki przekazu będą dla niej nadal źródłem treści naprawdę wzbogacających. Szczególna odpowiedzialność w tej dziedzinie spoczywa na samych pracownikach mediów, na władzach i na rodzicach

Orędzie Jana Pawła II
XXXVIII Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu,
Media w rodzinie: ryzyko i bogactwo, 24 I 2004 roku 

 

Święty Jan Paweł II był niewątpliwie gwiazdą medialną. Jego medialność wynikała głównie z ogromnej życzliwości wobec środków społecznego komunikowania, a także wobec samych dziennikarzy. Mimo tej życzliwości Papież ostrzegał przed poważnymi zagrożeniami wiążącymi się z niewłaściwym (czy wręcz nieuczciwym) wykorzystywaniem mediów.

Warsztaty dziennikarskie „Media według Jana Pawła II” poświęcone są badaniu funkcjonowania mediów, ich struktury, a także różnorodności stylów pracy dziennikarzy i innych wykorzystujących media w swojej twórczości. W cyklu warsztatów przyjrzymy się sposobom powstawania i oddziaływania newsów. Celem bezpośrednim jest poznanie, zrozumienie i doświadczenie różnych metod pracy nad newsem. Każdy z uczestników będzie miał okazję nie tylko wcielić się w twórcę newsa, pracować z kamerą i zaznajomić się z tajnikami pracy w newsroomie, lecz również uświadomić sobie negatywny wpływ niektórych newsów na odbiorcę. 

Warsztaty „Media według Jana Pawła II” mają w rezultacie nauczyć krytycznego odbioru przekazywanych treści, obudzić i przede wszystkim ukształtować „szczególną odpowiedzialność”, o której mówił św. Jan Paweł II. 

 

 

Bogdan Sadowski: Media według Jana Pawła II – warsztaty dzienn…

#KarolWojtyłaFellowshipRekrutacja na semestr letni naszego cyklu seminariów i tutoringu trwa!➡ Przedstawiamy drugą naszą letnią propozycję, tym razem bardziej warsztatową:★ BOGDAN SADOWSKI ★”Media według Jana Pawła II – warsztaty dziennikarskie”Zapraszamy wraz z autorem i prowadzącym warsztaty! :)

Posted by Centrum Myśli Jana Pawła II on 26 luty 2016

 

 

Pobierz, wypełnj: KARTA ZGŁOSZENIOWA i prześlij na adres kwf@centrumjp2.pl 
Rekrutacja trwa do 7 marca 2016 roku

 

✦ Terminy spotkań ✦ 

Środy: 9 III, 23 III,
6 IV, 20 IV, 11 V, 25 V
godz.: 16.00-18.00
Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11, Warszawa

 

 

B_SadowskiBogdan Sadowski (ur. 1956) – teolog, dziennikarz, diakon stały archidiecezji warszawskiej. W latach 1993–2007 pełnił funkcję zastępcy kierownika Redakcji Programów Katolickich TVP SA. Był jednym z prowadzących magazyn „Credo” – pierwszy w Polsce cotygodniowy program z komputerową scenografią. Prowadził Teleturniej Wiedzy Religijnej „Salomon” oraz był współprowadzącym program „Otwarte Drzwi”. Wielokrotnie prowadził w TVP studia pielgrzymek papieskich. W latach 2007–2008 pełnił funkcję dyrektora redakcji katolickiej w Telewizji Puls. Od 2009 roku jest ekspertem ds. programowych w Centrum Myśli Jana Pawła II. W latach 2006–2010 był autorem i prowadzącym cotygodniowej audycji w Radiu VOXFM. Współpracował z warszawskim radiem Kolor jako autor i lektor serwisów informacyjnych. Współpracował z pismami: „Ziarno”, „Być sobą”, „Słowo – dziennik katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Przegląd Powszechny”, „List”, „Jezus żyje”, „Więź”, „Znak”, „Niedziela”, „Posłaniec”. Od 2014 roku prowadzi autorski program cotygodniowy  „Przegląd tygodnia” w LumenTV.pl. W 2003 roku otrzymał papieskie odznaczenie „Pro Ecclesia et Pontifice”.

 

Opublikowano 01.01.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.