Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Akcja „Szlachetna paczka”

Chcesz pomóc drugiemu człowiekowi? Chcesz, żeby Święta Bożego Narodzenia dla niektórych rodzin były szczęśliwsze i bardziej radosne? Chcesz wziąć udział w kolejnym projekcie współorganizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, nauczyć się koordynacji grupy wolontariuszy i poznać innych stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II? Zgłoś się już dziś!!!

    
          
 
Zapraszamy do udziału w akcji „SZLACHETNA PACZKA” organizowanej przez Stowarzyszenie „Wiosna” i wspieranej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
 
Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło przygotowania do ogólnopolskiej akcji  Szlachetna Paczka, której celem jest przekazanie pomocy najuboższym rodzinom z całej Polski. W ubiegłym roku pomoc o łącznej wartości ponad 3,3 mln zł otrzymało prawie 22 tys. osób potrzebujących. W akcję zaangażowanych było 2270 wolontariuszy przygotowanych, by udzielić pomocy.
           
Jak działa Szlachetna Paczka?
Co roku jesienią wolontariusze Stowarzyszenia WIOSNA zbierają szczegółowe informacje o potrzebach ubogich osób ze swego środowiska. Przeprowadzają ankiety wśród rodzin potrzebujących pomocy. Dane te umieszczane są później w anonimowej internetowej bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W oparciu o nią szukamy osób, które chciałyby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta. To właśnie z tej bazy danych darczyńcy dowiadują się o potrzebach rodzin i przygotowują paczki.
 
Dlaczego Szlachetna Paczka?
Udział w Szlachetnej Paczce to wspaniała okazja udziału w trzymiesięcznym projekcie, którego celem jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Wolontariusze mają możliwość nie tylko zaangażować się w ideę dobroczynności, ale także poznać wiele innych działających na tym polu osób. Centrum Myśli Jana Pawła II w tym roku po raz pierwszy włącza się w Szlachetną Paczkę, licząc na zaktywizowanie stypendystów – licealistów i studentów.
 
CHCESZ WIEDZIEĆ, CO MOŻESZ ZYSKAĆ? – zobacz prezentację znajdującą się w załączniku
 
Przyślij swoje zgłoszenie już teraz. Nie zwlekaj, pomóż potrzebującym rodzinom, twórz Paczkę razem z nami!
 
 
Michał „Misiek” Misztal
tel. 502 822 862
 
 
 
 
 
 

Opublikowano 21.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online