Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Akcja „Szlachetna paczka”

Chcesz pomóc drugiemu człowiekowi? Chcesz, żeby Święta Bożego Narodzenia dla niektórych rodzin były szczęśliwsze i bardziej radosne? Chcesz wziąć udział w kolejnym projekcie współorganizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, nauczyć się koordynacji grupy wolontariuszy i poznać innych stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II? Zgłoś się już dziś!!!

    
          
 
Zapraszamy do udziału w akcji „SZLACHETNA PACZKA” organizowanej przez Stowarzyszenie „Wiosna” i wspieranej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
 
Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło przygotowania do ogólnopolskiej akcji  Szlachetna Paczka, której celem jest przekazanie pomocy najuboższym rodzinom z całej Polski. W ubiegłym roku pomoc o łącznej wartości ponad 3,3 mln zł otrzymało prawie 22 tys. osób potrzebujących. W akcję zaangażowanych było 2270 wolontariuszy przygotowanych, by udzielić pomocy.
           
Jak działa Szlachetna Paczka?
Co roku jesienią wolontariusze Stowarzyszenia WIOSNA zbierają szczegółowe informacje o potrzebach ubogich osób ze swego środowiska. Przeprowadzają ankiety wśród rodzin potrzebujących pomocy. Dane te umieszczane są później w anonimowej internetowej bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W oparciu o nią szukamy osób, które chciałyby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta. To właśnie z tej bazy danych darczyńcy dowiadują się o potrzebach rodzin i przygotowują paczki.
 
Dlaczego Szlachetna Paczka?
Udział w Szlachetnej Paczce to wspaniała okazja udziału w trzymiesięcznym projekcie, którego celem jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Wolontariusze mają możliwość nie tylko zaangażować się w ideę dobroczynności, ale także poznać wiele innych działających na tym polu osób. Centrum Myśli Jana Pawła II w tym roku po raz pierwszy włącza się w Szlachetną Paczkę, licząc na zaktywizowanie stypendystów – licealistów i studentów.
 
CHCESZ WIEDZIEĆ, CO MOŻESZ ZYSKAĆ? – zobacz prezentację znajdującą się w załączniku
 
Przyślij swoje zgłoszenie już teraz. Nie zwlekaj, pomóż potrzebującym rodzinom, twórz Paczkę razem z nami!
 
 
Michał „Misiek” Misztal
tel. 502 822 862
 
 
 
 
 
 

Opublikowano 21.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.