Akcja „Papież w Warszawie”

Są wśród nas tacy, których nie było w Warszawie, gdy Papież w 1979r., wygłaszał swą pamiętną homilię. Wspomnienia tamtej i następnych pielgrzymek powoli zaciera uciekający czas. Jak wyglądała wówczas Warszawa? Co myśleli i czuli uczestnicy spotkań z Janem Pawłem II? Czym różniły się kolejne pielgrzymki i jak rozumieliśmy słowa Papieża? Może ktoś z Państwa spotykał się w Warszawie jeszcze z ks. Karolem Wojtyłą?


Podzielmy się z innymi pamięcią o tamtych dniach! Od 2 kwietnia 2006 r. Centrum Myśli Jana Pawła II rozpocznie akcję zbierania wspomnień, zdjęć, notatek i pamiątek związanych z obecnością Karola Wojtyły-Jana Pawła II w Warszawie. Być może w naszych szafach i szufladach leżą dawno już nie przeglądane notatki, zdjęcia, nagrania dźwiękowe lub filmowe, na których zachowała się atmosfera tamtych spotkań z Janem Pawłem II? Może, gdzieś jeszcze mają Państwo transparenty, które przekraczały granice cenzury lub zdjęcia utrwalające wyjątkowość 2 kwietnia 2005 r.? Może warto je pokazać?

Szczegółowe informacje na temat akcji "Papież w Warszawie" opublikowane zostaną 2 kwietnia 2006 r. Natomiast już dzisiaj mogą Państwo przesłać do nas w formie elektronicznej (promocja@warszawa.um.gov.pl) zdjęcia z papieskich pielgrzymek lub wydarzeń związanych z 2 kwietnia 2005. Najciekawsze umieścimy wraz z notą o autorze na naszej stronie internetowej. Wszystkie zdjęcia prosimy opisać imieniem i nazwiskiem, podać przy nich swój adres oraz kontakt (tel. lub e-mail). Zapraszamy!

Dodano: