Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Akademia Solidarności 2007 – Nabór

13-16 grudnia 2007 roku

Warszawa-Bielany, Dom Rekolekcyjno-Formacyjny, ul. Dewajtis 3
Instytut Tertio Millennio i Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Niezależnym Samorządnym Kołem Naukowym „Solidarność” zapraszają na organizowaną już po raz trzeci Akademię Solidarności.Od kilku lat aktywnym naukowo i społecznie młodym ludziom z całego kraju tworzymy okazję do wspólnego zastanowienia się nad dziedzictwem „Solidarności”. W tym roku na trzydniowe seminarium zapraszamy zwłaszcza studentów kierunków społecznych (socjologów, politologów, historyków, prawników, ekonomistów itp.). Tematy, jakie będziemy poruszać, to m.in.:
  • historia i znaczenie ruchu „Solidarność”,
  • znaczenie idei solidarności w społecznym nauczaniu Jana Pawła II – szczególnie w encyklice Sollicitudo rei socialis, której dwudziestą rocznicę ogłoszenia obchodzimy w tym roku,
  • sposoby na realizację idei solidarności dzisiaj – w zmienionych warunkach społecznych i politycznych.
Seminarium to szansa na spotkanie zarówno z wybitnymi naukowcami zajmującymi się historyczną „Solidarnością”, jak i praktykami idei solidarności wcielanej w różne dziedziny życia społecznego: ekonomię, edukację czy politykę.

Swoją obecność potwierdzili m. in.: prof. Jan Żaryn (historyk), prof. Mirosława Grabowska (socjolog), dr Dariusz Gawin (historyk idei), dr Tomasz Żukowski (socjolog i politolog społeczny),
dr Marian Moszoro (ekonomista) oraz liczni przedstawiciele organizacji trzeciego sektora.

Zapewniamy zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych i całodzienne wyżywienie oraz możliwość uczestniczenia w przygotowanych zajęciach. Nie zwracamy natomiast kosztów podróży.
Zaczynamy w czwartek 13.12.2007 r. o godz. 18.00, kończymy w niedzielę 16.12. o godz. 15.00.

Szczegółowy program seminarium.

Jeśli chcesz wziąć udział w seminarium, wypełnij formularz rekrutacyjny
i wyślij go wraz z listem motywacyjnym na adres: akademia_solidarnosci@wp.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada.
Do 23 listopada odpowiemy zakwalifikowanym uczestnikom.
Będziemy wdzięczni za rozesłanie tej informacji dalej!

Pytania proszę kierować do koordynatora projektu, Agaty Stasik – na adres e-mail: akademia_solidarnosci@wp.pl lub pod nr tel. 503 099 501

 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Opublikowano 25.10.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.