Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Aby wyjść z kołowrotka, trzeba się zatrzymać

Podcast „Słuchając drogi”

Otacza nas nadmiar wszystkiego: ludzi, zadań, wyzwań, oczekiwań. Sprawia to, że tracimy poczucie sensu albo czujemy się przytłoczeni pełnieniem ról społecznych. Nasz mózg próbuje radzić sobie z różnym skutkiem. Czasami nasze ciało ma dość i w końcu mówi nam: nie!

Jednak, jak mówi moja rozmówczyni, jest szansa na zmianę, nawet jeśli obecnie nie widzimy rozwiązania. Warto jest się zatrzymać i spotkać ze sobą, by sprawdzić, na ile działamy zgodnie z własnymi wartościami.

Z czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach? Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja? Na te i inne pytania odpowiada Urszula Sołtys- Para, psychoterapeutka, autorka książki „Przebodźcowani. Szukając siebie w świecie nadmiaru.”

Słuchacze poznają także skuteczne ćwiczenie, które może być dobrym początkiem na drodze do wyjścia z kołowrotka codzienności.

Lek napędza pośpiech, a pośpiech napędza lęk- piszę moja rozmówczyni w swojej książce „Przebodźcowani. Szukając siebie w świecie nadmiaru”.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 24.06.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.