Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku

Dzisiaj, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Co roku o tej porze informowaliśmy Was o programie Festiwalu Gorzkie Żale. Chcielibyśmy się podzielić z Wami ważną informacją, że Festiwal Gorzkie Żale został przesunięty na 2016 rok. Kolejna edycja będzie kontynuowała założenia interdyscyplinarności festiwalu i jego autorski charakter. W programie znajdą produkcje stworzone specjalnie dla festiwalu przez artystów z pogranicza różnych dziedzin kultury: teatru, performance, muzyki, sztuk wizualnych i filmu. Dyrektorem Artystycznym pozostaje Redbad Klijnstra.

 O powodach decyzji mówi Dyrektor Artystyczny Festiwalu Gorzkie Żale Redbad Klijnstra:

„Po zeszłorocznej edycji, pierwszej, której byłem dyrektorem artystycznym podjęliśmy trudną i odpowiedzialną decyzję, by na przygotowanie kolejnej odsłony Festiwalu Gorzkie Żale przeznaczyć cały ten rok. W związku z tym, zdecydowaliśmy się przenieść festiwal na rok 2016. Dzięki temu zachowamy oraz rozwiniemy poziom artystyczny i merytoryczny festiwalu. Wszystkie rozpoczęte prace nad festiwalem trwają, a program kolejnej edycji zaprezentujemy już jesienią.”

 7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku  i będzie jeszcze bardziej nastawiona na interdyscyplinarność. W programie znajdą się spektakle teatralne, performance, koncerty, pokazy filmowe, eksperymenty i debaty.

 Zostańcie z nami. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej (www.gorzkiezale.pl) oraz fanpage’a na facebooku (https://www.facebook.com/festiwalgorzkiezale). Poprzez te platformy będziemy na bieżąco dzielić się wiadomościami na temat prac nad 7. Festiwalem Gorzkie Żale w 2016 roku.

 

Opublikowano 18.02.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.