Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku

Dzisiaj, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Co roku o tej porze informowaliśmy Was o programie Festiwalu Gorzkie Żale. Chcielibyśmy się podzielić z Wami ważną informacją, że Festiwal Gorzkie Żale został przesunięty na 2016 rok. Kolejna edycja będzie kontynuowała założenia interdyscyplinarności festiwalu i jego autorski charakter. W programie znajdą produkcje stworzone specjalnie dla festiwalu przez artystów z pogranicza różnych dziedzin kultury: teatru, performance, muzyki, sztuk wizualnych i filmu. Dyrektorem Artystycznym pozostaje Redbad Klijnstra.

 O powodach decyzji mówi Dyrektor Artystyczny Festiwalu Gorzkie Żale Redbad Klijnstra:

„Po zeszłorocznej edycji, pierwszej, której byłem dyrektorem artystycznym podjęliśmy trudną i odpowiedzialną decyzję, by na przygotowanie kolejnej odsłony Festiwalu Gorzkie Żale przeznaczyć cały ten rok. W związku z tym, zdecydowaliśmy się przenieść festiwal na rok 2016. Dzięki temu zachowamy oraz rozwiniemy poziom artystyczny i merytoryczny festiwalu. Wszystkie rozpoczęte prace nad festiwalem trwają, a program kolejnej edycji zaprezentujemy już jesienią.”

 7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku  i będzie jeszcze bardziej nastawiona na interdyscyplinarność. W programie znajdą się spektakle teatralne, performance, koncerty, pokazy filmowe, eksperymenty i debaty.

 Zostańcie z nami. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej (www.gorzkiezale.pl) oraz fanpage’a na facebooku (https://www.facebook.com/festiwalgorzkiezale). Poprzez te platformy będziemy na bieżąco dzielić się wiadomościami na temat prac nad 7. Festiwalem Gorzkie Żale w 2016 roku.

 

Opublikowano 18.02.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.