Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku

Dzisiaj, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Co roku o tej porze informowaliśmy Was o programie Festiwalu Gorzkie Żale. Chcielibyśmy się podzielić z Wami ważną informacją, że Festiwal Gorzkie Żale został przesunięty na 2016 rok. Kolejna edycja będzie kontynuowała założenia interdyscyplinarności festiwalu i jego autorski charakter. W programie znajdą produkcje stworzone specjalnie dla festiwalu przez artystów z pogranicza różnych dziedzin kultury: teatru, performance, muzyki, sztuk wizualnych i filmu. Dyrektorem Artystycznym pozostaje Redbad Klijnstra.

 O powodach decyzji mówi Dyrektor Artystyczny Festiwalu Gorzkie Żale Redbad Klijnstra:

„Po zeszłorocznej edycji, pierwszej, której byłem dyrektorem artystycznym podjęliśmy trudną i odpowiedzialną decyzję, by na przygotowanie kolejnej odsłony Festiwalu Gorzkie Żale przeznaczyć cały ten rok. W związku z tym, zdecydowaliśmy się przenieść festiwal na rok 2016. Dzięki temu zachowamy oraz rozwiniemy poziom artystyczny i merytoryczny festiwalu. Wszystkie rozpoczęte prace nad festiwalem trwają, a program kolejnej edycji zaprezentujemy już jesienią.”

 7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku  i będzie jeszcze bardziej nastawiona na interdyscyplinarność. W programie znajdą się spektakle teatralne, performance, koncerty, pokazy filmowe, eksperymenty i debaty.

 Zostańcie z nami. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej (www.gorzkiezale.pl) oraz fanpage’a na facebooku (https://www.facebook.com/festiwalgorzkiezale). Poprzez te platformy będziemy na bieżąco dzielić się wiadomościami na temat prac nad 7. Festiwalem Gorzkie Żale w 2016 roku.

 

Opublikowano 18.02.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.