Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

65. rocznica zbrodni wołyńskiej

Dziś obchodzimy rocznicę największej tragedii w dziejach stosunków Polaków i Ukraińców. 11 lipca 1943r. na rozkaz OUN/UPA nastąpiło największe nasilenie prowadzonego przez nacjonalistów ukraińskich ludobójstwa na polskich mieszkańcach Wołynia i Małopolski Wschodniej.

 


Warto przypomnieć tego dnia Papieski list sprzed 5 lat, będący świadectwem pamięci Jana Pawła II o tych wydarzeniach, ale także nawołujący do pojednania i wybaczenia.

 

Przesłanie Jana Pawła II w 60. rocznicę tragicznych wydarzeń na Wołyniu

 

Opublikowano 10.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.