Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

65. rocznica zbrodni wołyńskiej

Dziś obchodzimy rocznicę największej tragedii w dziejach stosunków Polaków i Ukraińców. 11 lipca 1943r. na rozkaz OUN/UPA nastąpiło największe nasilenie prowadzonego przez nacjonalistów ukraińskich ludobójstwa na polskich mieszkańcach Wołynia i Małopolski Wschodniej.

 


Warto przypomnieć tego dnia Papieski list sprzed 5 lat, będący świadectwem pamięci Jana Pawła II o tych wydarzeniach, ale także nawołujący do pojednania i wybaczenia.

 

Przesłanie Jana Pawła II w 60. rocznicę tragicznych wydarzeń na Wołyniu

 

Opublikowano 10.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.